24. júla 2024

Marcel Klimek naložil Ódorovi: ZLYHANIE ÓDOROVEJ VLÁDY ZA 1,5 MILIARDY €

Marcel Klimek naložil Ódorovi: ZLYHANIE ÓDOROVEJ VLÁDY ZA 1,5 MILIARDY €

Marcel Klimek naložil Ódorovi: ZLYHANIE ÓDOROVEJ VLÁDY ZA 1,5 MILIARDY €

Zdielajte

👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈

👉Sledujte nás tiež na X. com 👈


👉🏻 “LEGO KOCKY” ÓDOROVEJ VLÁDY dnes predstavila bájne “lego kocky” na konsolidáciu verejných financií. Principiálne za mňa platí Ústava SR – vláda má byť vládou (od slova vládnuť) a nie poradenským orgánom budúcej vlády, ktorá o to ani nestojí. A to nastupovala v máji s heslom “TREBA KONAŤ!”

👉🏻 Okrem toho, že v zozname ódorovci nepriniesli takmer nič nové (zahr. inšpirácia by bola), veľká väčšina opatrení sú staré známe kroky z archívu IFP a ÚHP (kredit) a návrh na rušenie sociálnych opatrení s podporou naprieč politickým spektrom považujem za čistú stratu času, zaujal viac iný bod:

👉🏻 Vláda úradníkov/“odborníkov” si v ňom sama vyčíslila, že v konsolidácii zlyhala, keďže za 5 mesiacov NEREALIZOVALA ANI JEDNO Z ŇOU VYLISTOVANÝCH KONSOLIDAČNÝCH OPATRENÍ ZA 1,5 MILIARDY EUR VO VÝLUČNEJ KOMPETENCII VLÁDY (súčet dopadov za rok 2026)

O ktoré skupiny opatrení ide najmä?

  • 211 mil. eur – Zefektívnenie prevádzky vo verejnej správe,
  • 344 mil. eur – Zníženie neefektívnych dotácií a
  • 968 mil. eur – Zoštíhlenie zamestnanosti a odmeňovania vo verejnej správe.
    Spolu: 1️⃣.5️⃣2️⃣3️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣ eur (v plnej implementácii – v roku 2026)

👉🏻 Pre poriadok: nehovorím o opatreniach súvisiacich s daňami či odvodmi a inými zákonmi, kde je potrebný súhlas parlamentu. Hovorím o opatreniach, kde jediný kompetentný orgán je vláda SR, ktorá mohla sama rozhodnúť a realizovať. Nezrealizovala nič. #trebakonat!

👉🏻 Nepamätám si v tomto storočí inú vládu, ktorá by mala na konte nulu realizovaných konsolidačných opatrení.Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. ĎakujemeDiscover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *