KONEČNE máme novú vládu

0

KONEČNE máme novú vládu


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


 Ator textu: dedic

Včera bola menovaná nová vláda Roberta Fica. Konečne. Po troch rokoch matovičovsko-hegerovskej hrôzovlády a pol roku virtuálnej pseudo-vlády Čaputovej Odora konečne za vládny stôl „sadla vôľa nášho ľudu“.

Očakávania Slovákov voči ľavicovo-národniarskej vláde sú veľké. Ako vždy, sú vyššie ako možnosti novej vlády. Tá totiž zdedí rovnaké vnútorné sociálno-ekonomické podmienky a rovnaké vonkajšie prostredie, aké mali predchádzajúce vlády. Umenie novej vlády v takýchto danostiach bude umenie možného.

Nová vláda nebude mať veľa bodov, v ktorých by mohla nadviazať na výsledky práce alebo na plány minulej vlády. Napriek tomu si myslím, že kto hľadá, nájde. Keď nie veľké veci tak aspoň ako-tak užitočné maličkosti. Napríklad zavedenie povinnej školskej dochádzky pre deti ukrajinských prisťahovalcov /Bútora/, nástroje na redukciu remišovskej straty eur, prichádzajúcich z Bruselu /Vašáková/, odvolanie neschopného šéfa NBS /Lančarič/, zablkovanie prísunu ukrajinského obilia do SR /Bíreš/, operatívnejšie riešenie problémov s výstavbou nových nemocníc /Palkovič/ atď.

Na druhej strane odpudzujúco pôsobiaci totalitný vyhadzov pre starodemokratického ministra vnútra Šimka by mal byť odstrašujúci príklad toho ako sa nevládne a vládnuť nesmie. Odporne pôsobilo aj bezškrupulózne poslúchanie Bruselu /NATO i EU/ v „našej“ zahraničnej a obchodno-ekonomickej politike.

Dnes je čas blahoželať R.Ficovi a jeho garnitúre k nástupu do štvrtého vládneho obdobia. Je čas zaželať im /ale vlastne najmä nám voličom a občanom/, aby sa im ich práca pri záchrane Slovenska darila a aby krok za krokom vytvorili predpoklady na budúci sociálno-ekonomický rozvoj Slovenskej republiky.

Od zajtra budeme už sledovať prácu novej vlády. Tak ako pri každej vláde bude treba dobré veci aj tejto vlády podporovať a chváliť a problémové činy a súvislosti kritizovať. Môj pohľad na činy novej vlády bude rovnaký ako vždy-cez prizmu národných, kresťanských a ľavicovo-sociálnych hodnôt. Verím, že nová vláda, hlásiaca sa práve k takýmto hodnotám, ponúkne oveľa viac príležitostí k podpore a pochvale ako k výhradám a kritike.

Veľa úspechov a chuti do činorodej práce pre Slovensko, nová naša slovenská vláda !


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Boj s liberálnou chobotnicou po voľbách nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *