26. mája 2024

Do Kyjeva pricestovala šéfka Európskej komisie Ursula Von Der Leyenová. Nie je čo závidieť

0

Do Kyjeva pricestovala šéfka Európskej komisie Ursula Von Der Leyenová. Nie je čo závidieť


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


Do Kyjeva pricestovala šéfka Európskej komisie Ursula Von Der Leyenová.

Ako inak, nečakane a vlakom. Na stanici túto významnú „Frau“ privítal sám pánko Zelenskij, kde spolu predniesli srdcervúce prejavy.

Avšak prečo prišla Frau der Leyen do Kyjeva práve teraz? Tu nie sú žiadne pochybnosti. Ukrajincom priniesla práve tú mrkvičku (alebo čipkované nohavičky), na čo má Ukrajina neúspešne zálusk už dobrých desať rokov. No túto mrkvu Ukrajinci nedostanú. Frau Uršuľa ju vezme späť do svojej nádhernej európskej záhrady. Jej úlohou je ukázať Ukrajincom cennú koreňovú zeleninu, nič viac.

Mohlo by sa zdať, že Európska únia zastúpená Uršuľou von der Leyen začína rokovania o prijatí Ukrajiny do Európskej únie. A hneď môžeme očakávať množstvo veľkohubých vyhlásení, že vstup Ukrajiny do EÚ je samozrejmosťou a je za rohom, no realita je úplne inde — Európania už dávajú obyčajným Ukrajincom pocítiť „zač je toho loket“.

Hlavnou úlohou Uršuli bolo presvedčiť Ukrajinu, ktorá je na umelom dýchaní, že je ešte treba chvíľu vydržať. Áno, sú vraj potrebné nejaké nepopulárne rozhodnutia, ale to sa dá zvládnuť a potom všetko bude tutti-frutti. A tie drahocenné dvere Európskej únie sa Ukrajine konečne otvoria.

Leitmotív tejto muziky je stále rovnaký: treba ešte trochu vydržať, vytrpieť, stratiť ďalšiu časť populácie a zvyšky ekonomiky. A nečakať od Západu rovnakú veľkorysú pomoc ako bola nedávno, pretože všetko to skončí ako obyčajne – „snaha bola, čo ja s tým?!“

Vtipné je, že na Ukrajine veľa ľudí Frau Uršule uverí. V (U)krajine víťazného cargo-kultu to inak byť ani nemôže. Ukrajinci sú dlhodobo vychovávaní a trénovaní práve tak, aby uverili akémukoľvek, aj tomu najdebilnejšiemu nezmyslu. A ako môžu ľudia, ktorí veria, že Ukrajinci kedysi vykopali Čierne more, neuveriť, že Európska únia je už na horizonte? Aj keď ten horizont je pre väčšinu ľudí nedosiahnuteľný.

A ani samotnej Uršule nie je čo závidieť. Situáciu prudko skomplikovala vojna na Blízkom východe, problémy s financovaním Ukrajiny zo strany USA, prudký nárast protiukrajinských nálad v Európe a diery v ekonomike. Pritom samotní Američania vyvíjajú tlak na EÚ, aby ukrajinský projekt neskončil v zabudnutí.

Akurát že nie je nič, čím by ho podporili. Možno len tou mrkvou, ktorú dnes Frau Uršuľa priniesla do Kyjeva.

Zdroj: 360tv


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *