Videá: JUDr. Štefan Harabin : Kolíková kope do hlavy Kolíkovú.

0

JUDr. Štefan Harabin : Kolíková vs. Kolíková


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


Slovensko v súčasnosti žije najmä snahou opozície odvolať Matúša Šutaja Eštoka z pozície ministra vnútra. Problémom má byť ním nariadené postavenie mimo služby šiestich trestne stíhaných elitných vyšetrovateľov NAKA. Na verejnosti ale zarezonovalo aj vládnou iniciované odvolanie troch členov Súdnej rady.

Za všetkým zlým hľadaj ženu – Kolíkovú

Nová vláda si „dovolila“ odvolať troch členov súdnej rady – Evu Mišíkovú, Ľudovíta Bradáča a Katarínu Javorčíkovú. Hoci všetko išlo v súlade so zákonom, ktorý zmenila ešte predchádzajúca vláda Igora Matoviča, druhí dvaja menovaní odvolaní členovia chcú podať ústavnú sťažnosť. Tento ich krok je doslova na smiech exministrovi spravodlivosti a bývalému predsedovi najvyššieho súdu Štefanovi Harabinovi, ktorý k celej situácii nahral video a to zverejnil na sociálnej sieti Telegram.

„Javorčíková a Bradáč podávajú ústavnú sťažnosť nesporne voči Kolíkovej, ktorá ich do Súdnej rady pred tromi rokmi dostala. Bol to rovnaký príbeh lámania právneho štátu Matovičovou juntou, ako keď menili v parlamente zákony, aby mohli dosadiť Lipšica na post špeciálneho prokurátora, či Hamrana za policajného prezidenta,“ napísal v krátkom statuse pri videu Harabin.

JUDr. Štefan Harabin je známy slovenský právnik, sudca a politik, ktorý sa v minulosti často dostával do konfliktu s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou. V roku 2020 podal na ňu trestné oznámenie pre zneužitie právomoci a ohrozenie dôveryhodnosti súdnictva. Tvrdil, že Kolíková zasahovala do nezávislosti súdov a ovplyvňovala výber sudcov.

Online Tu a Teraz

JUDr. Štefan Harabin je známy svojou kritikou súčasnej justície a politiky. V jednom z jeho posledných rozhovorov sa vyjadril k prípadu Kolíková vs Kolíková

Javorčíková a Bradáč podávajú ústavnú sťažnosť nesporne voči Kolíkovej, ktorá ich do Súdnej rady pred tromi rokmi dostala.

Kolíková napadá to, čo sama vytvorila

Na základe tejto novely potom podľa Harabina v roku 2021 odvolali zo súdnej rady členov, ktorých tam vymenovala predchádzajúca vláda a parlament.

„Teraz, pre zmenu, vláda na podklade Kolíkovej novely, odvolala  troch členov zo súdnej rady, Javorčíkovú, Bradáča a Mišíkovú, ktorých tam nominovala Matovičová vláda. Ide o členov, ktorí práve po Kolikovej novele nastúpili na miesta neústavne odvolaných sudcov, ktorí nemohli dokončiť svoje funkčné obdobie,“ konštatuje exminister spravodlivosti, podľa ktorého dnes Javorčíková a Bradáč podávajú ústavnú sťažnosť nesporne voči Kolíkovej, ktorá ich do Súdnej rady pred tromi rokmi dostala.


Bol to rovnaký príbeh lámania právneho štátu Matovičovou juntou, ako keď menili v parlamente zákony, aby mohli dosadiť Lipšica na post špeciálneho prokurátora, či Hamrana za policajného prezidenta.
O to zábavnejšie vyznieva, ak odvolanie členov súdnej rady napadá i Kolíková, ktorá je práve strojcom novely, na podklade ktorej ich odvolali. Kolíková, ju pred tromi rokmi pripravila len preto, aby riadne zvolených členov súdnej rady mohla odtiaľ odvolať ešte predtým, než im vyprší funkčné obdobie, aby tam mohla dosadiť svojich politických juristútov.
Javorčíková, Bradáč nenamietali túto novelu ako neústavnú, ani v čase jej prijímania, ani počas troch rokov, keď boli členmi súdnej rady. Oponujú jej až teraz, keď na jej podklade prišli o funkciu. Aj to svedčí o tom, aké charaktery boli dosadzované do týchto funkcií.

Mazák je rovnaký ako bol Fruni z BMG Invest

Bradáč, starý Sorošovec, bol podporovateľom Lipšica, ktorý spisoval petície za deHarabinizáciu justície. Javorčíková, tiež Sorošovec, ktorá rozbila tri manželstvá a sudcu Majchráka dohnala k samovražde. V životopise pri nástupe do justície napísala, že víta vstup vojsk Varšavskej zmluvy do Československa.

Ako je už pri tomto type ľudí zvykom, môžete si byť istí, že dnes pre zmenu vítajú okupačnú vojenskú zmluvu s USA,“ šokuje bývalý predseda Najvyššieho súd s tým, že z čela súdnej rady ich musí nasledovať aj Mazák, ktorý bol podľa neho právnym architektom podvodných pyramídových nebankoviek, teda človekom rovnako zodpovedným za okradnutie občanov ako Fruni z BMG Invest. Preto jedným z jeho cieľov, pre ktorý opätovne kandiduje na prezidenta, je vrátiť justícií štatút nezávislosti, aký mala v čase, keď ju viedol.

„Aby sa vôbec nemohlo diať, že si tu akákoľvek politická strana bude meniť ústavné zákony, aby si mohla dosadzovať politických nominantov do sudcovských orgánov. Súdnu radu musia tvoriť sudcovia, odborne vysoko erudovaní, charakterní, mravnostne založení a vlastenci a nie juristúti a rovnako orgány prokuratúry si musí riadiť rada prokurátorov. A nie parlamentom volený vystrašený jedinec,“ zaťal opäť do živého Harabin.

„Ak si Matovič nedokázal uvedomiť, že zmenou zákonov tak, aby si podriadil justičné zložky, aby ich mohol zneužívať proti svojim politickým oponentom, tak zároveň umožní vláde, čo príde po ňom, urobiť to isté proti nemu,“ hovorí v závere videa Štefan Harabin a dodáva, že preto aj terajšia vládna moc musí vykonať také kroky, aby nikto kto príde po nich už nemohol justíciu zneužívať.

Zdroj: Telegram / Štefan Harabin


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Chceme vám ponúknuť alternatívny pohľad na dianie vo svete a na Slovensku, ktorý sa líši od toho, čo nám podsúvajú oficiálne zdroje. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *