Video- T. Taraba: Budaj bol najväčším fejkovým príbehom životného prostredia!

0

Taraba: Budaj bol najväčším fejkovým príbehom životného prostredia!


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


Dnešný plodný deň v Národnej rade Slovenskej republiky, ktorý z centra diania monitorovala redakcia eReportu, uzatvárame rozhovor s novopečeným ministrom životného prostredia Tomášom Tarabom (SNS).

Obhajoval svoje body v PVV
Vláda má jasnú predstavu o tom, čo chce so Slovenskom urobiť. Národnú radu čaká legislatívna smršť. Vyhlásil to Taraba v pléne parlamentu počas diskusie o programovom vyhlásení vlády.

Nemusíte sa obávať, že PVV nie je jasne zadefinované. Každý z nás veľmi dobre vie, čo sa pod ktorou vetou skrýva, a presne vieme, kedy s akým zákonom prídeme,“ povedal Taraba. Skonštatoval, že ak budú poslanci chcieť spolupracovať, bude priestor na vylepšovanie zákonov. „Nemusíte sa obávať, že nevieme, čo chceme,“ povedal poslancom s tým, že vláda bude riadiť krajinu efektívne a dobre.

Kritika Budaja

Nový minister životného prostredia sa pre eReport vyjadril aj na adresu svojho predchodcu. Kritikou na osobu Jána Budaja rozhodne nešetril.

Musím povedať, že Ján Budaj bol najväčší fejkový príbeh životného prostredia. To ja neviem dnes zadefinovať, či išlo o cielenú sabotáž aj environmentálnych, ekologických a aj hospodárskych záujmom Slovenska. Proste na tom ministerstve sa nerobilo nič! Okrem toho, že sa tam páslo pár mimovládok.“ Hovorí kriticky Taraba.

Zoštíhlovanie štátnej správy

„Ešte nedávno malo ministerstvo 450 zamestnancov, teraz ich má 630. Popri tom 400 dohodárov. Takto vyzeralo ich zoštíhľovavnie štátnej správy. Majú tam podohadovaný štyrikrát do mesiaca homeoffice. Tak si viete občania predstaviť ako to tam vyzerá, že pracujú len štyri dni. To je jedna vec a môžeme ísť takto od sekcie do sekcie.“

„Ozývajú sa spoločnosti, ktoré objektívne tri roky dozadu podali nejaké environmentálne štúdie a proste žiadne termíny pre nich nehrali rolu. Bolo im jedno, že je niečo aj rok po termíne“ povedal Taraba.

eReport


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Chceme vám ponúknuť alternatívny pohľad na dianie vo svete a na Slovensku, ktorý sa líši od toho, čo nám podsúvajú oficiálne zdroje. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *