30. mája 2024

Eduard Chmelár: Bezočivé klamstvá Hojsíka a ďalší notorický klamár Ivan Korčok.

0

E. Chmelár: BIEDA POLITICKY ANGAŽOVANÝCH UMELCOV


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


LOŽ JE ICH PRACOVNOU METÓDOU

Priznám sa, že som už naozaj unavený z neustáleho vyvracania obludných klamstiev súčasnej opozície, ale aj niektorých zahraničných predstaviteľov. Keby to bol nejaký náhodný omyl, neznalosť veci alebo drobná lož – stáva sa. Ale oni klamú s kamennou tvárou aj vtedy, keď sú ich lži dávno mnohokrát vyvrátené. Normálny človek, prichytený pri lži, sa za klamstvo ospravedlní. Tí zbabelejší sa potichu vytratia a tvária sa, že nič nepovedali. No títo darebáci si idú pokojne ďalej, aj keď vedia, že klamú. A klamú tak detinsky ako nejakí malí chlapci, ktorí majú celé ústa zamazané od lekváru, ale do očí vám tvrdia, že vôbec nič nejedli. Z takej bezočivosti vás môže šľak trafiť.

Dnešné Sobotné dialógy Slovenského rozhlasu boli fatálnym zlyhaním nielen afektovaného podpredsedu parlamentu Martina Hojsíka, ale aj moderátorky Anny Vargovej, ktorá na jeho bezočivé klamstvá nijako nereagovala. Hojsík bez mihnutia oka tvrdil, že nič také ako vyslanie vojakov na Ukrajinu na stole nebolo. Čo na to poviete v čase, keď už naozaj všetci – francúzsky prezident Macron, poľský prezident Duda i nemecký kancelár Scholz potvrdili, že to bola najbúrlivejšia časť rokovania. Asi nám neostáva nič iné, len spomenúť si na toho malého chlapca zašpineného od lekváru.

Hojsík ďalej drzo klamal, že neutrálne Švédsko platilo za obranu výrazne viac ako bude platiť po vstupe do NATO. Ďalšia lož. Vojenské výdavky Švédskeho kráľovstva sa dlhodobo pohybovali okolo 1 percenta HDP. Neutrálne Írsko dávalo donedávna dokonca len 0,3 % HDP. Vo všeobecnosti platí, že väčšina neutrálnych krajín mala nižšie výdavky na obranu ako členské štáty NATO. Samozrejme, bezprostredne po vstupe do Severoatlantickej aliancie sa Švédsko zaviazalo, že zvýši vojenský rozpočet na viac ako 2 % HDP. Švédi integráciou do Severoatlantickej aliancie opúšťajú odkaz zavraždeného premiéra Olofa Palmeho, ktorý pred štyridsiatimi rokmi varoval pred úvahami o vstupe do NATO slovami, že „štáty disponujúce jadrovými zbraňami nás vždy budú držať ako rukojemníkov“. Apologéti zbrojenia vždy nehorázne klamali, ale je smutné, ak to robí politik, ktorý sa považuje za zeleného. Zelené strany totiž vyrastali na pacifistickom pilieri. Dnes však patria medzi najmilitantnejšie strany. Paradoxne im viac prekážajú jadrové elektrárne ako jadrové zbrane.

Hojsík pateticky až tragikomicky strašil, že Putin nás chce zničiť. Žiadne takéto signály neexistujú. Hojsík sa demagogicky opieral o niekoľkých magorov z ruských médií a ich názory falošne stotožnil s postojmi ruskej administratívy, čo je zákerná lož. Je to niečo podobné, ako keby Slotov opilecký výkrik o tankoch na Budapešť stotožňovali s oficiálnym stanoviskom Slovenskej republiky. Nezabudol na tradičnú demagogickú vsuvku, že stačí, aby sa Rusi stiahli z Ukrajiny a bude po vojne. No, nestačí. Dnes už rozhodne nie. V situácii, keď vieme, že v blízkosti ruských hraníc vybudovali Spojené štáty 12 podzemných vojenských a spravodajských základní, odkiaľ sa vedie tichá vojna proti Rusku, by sa nikto príčetný nestiahol bez bezpečnostných záruk. O tomto treba rokovať. Všetko ostatné sú výhovorky.

V podobnom duchu sa včera vo videu obrátil na slovenskú verejnosť britský veľvyslanec Nigel Baker. Tvrdil, že nie je pravda, že Západ chce vojnu a že Británia vždy presadzovala mier. Excelencia, čo za bezočivé lži nám to chcete nahovoriť?! Bol to predsa práve britský premiér Boris Johnson, ktorý pred dvoma rokmi zmaril mierové rokovania výhodné pre obe strany. Práve Vaším pričinením odvtedy zbytočne zahynuli na Ukrajine ďalšie desaťtisíce ľudí. Vášho expremiéra by mali hnať pred súd, a nie nás balamutiť jeho „mierovými“ postojmi. Okrem toho považujem za škandál, že instagram britskej ambasády na Slovensku sa zmenil na propagandistickú stránku, na ktorej si nie ste istý, či je úlohou britskej diplomacie na Slovensku zlepšovať vzťahy so Slovenskom alebo Ukrajinou a či je jej partnerom legitímna vláda alebo opozícia. Na mieste šéfa slovenskej diplomacie by som si dal predvolať britského veľvyslanca a tlmočil mu dôrazný protest proti zasahovaniu do vnútorných záležitostí Slovenskej republiky.

V tom istom duchu opozícia chytila amok z dnešného stretnutia šéfa slovenskej diplomacie Juraja Blanára s ministrom zahraničných vecí Ruskej federácie Sergejom Lavrovom. Vraj Slovensko opúšťa prozápadné smerovanie… Prosím vás, odkedy je krátke stretnutie dvoch diplomatov zmenou našej zahraničnopolitickej orientácie? Čo ste sa všetci s koňom zrazili? Načo máme diplomaciu, ak nie na dialóg? Nechcete ju radšej zrušiť a nahradiť ju ministerstvom vojny, aby ste ustrážili, že sa s nikým baviť nebudeme a budeme sa na všetkých našich nepriateľov (ktorých si vyrábame sami) iba mračiť, aj na Čínu budeme zazerať, aj na Irán, ale najviac na zlé Rusko! Bolo by to až detinsky komické, keby takto neuvažovali ľudia s ašpiráciou riadiť tento štát. Mimochodom, šéf americkej diplomacie Antony Blinken sa stretol presne pred rokom s Lavrovom v Naí Dillí a pred dvoma týždňami v Riu. Nechcete takto pokarhať aj Spojené štáty? Či to len my nesmieme robiť suverénnu zahraničnú politiku a musíme si pýtať povolenie od Šimečku a Korčoka?

Apropo, Ivan Korčok. Ďalší notorický klamár. Okrem toho, že sa zamotal do vlastných konštrukcií, keď sa nám pokúsil nahovoriť, že suverénne Slovensko by nemalo mať žiadne kontakty s Ruskom, opäť raz spomenul ako argument, že sa vraj nemôžeme stretávať so zástupcom štátu, ktorý nás označil za nepriateľa. Dobré pokrytectvo, pán Korčok. Ak ste totiž stratili pamäť, pripomeniem vám, že ste to boli vy ako minister zahraničných vecí, kto ešte pred vojnou označil na tlačovej konferencii Rusko za nepriateľa. A to v čase, keď Rusko voči nám nepodnikalo žiadne výraznejšie nepriateľské kroky a vy sa teraz falošne čudujete ich reakcii. Zrejme ste už vtedy mali noty. Tou najväčšiu drzosťou však zostáva vaše vyjadrenie, že táto vláda je hrobárom V4. Keby sme mali skutočných novinárov, ktorí si poctivo vykonávajú svoju robotu, už dávno by vás konfrontovali s vašimi nielen vyjadreniami, ale aj činmi, keď ste vo funkcii šéfa slovenskej diplomacie na istý čas znefunkčnili V4 a otvorene uprednostňovali Slavkovský formát. Tak sa teraz nepretvarujte, aká je pre vás V4 odrazu dôležitá.

Milí priatelia, prepáčte, že som vám pokazil sobotu, ale tieto bezočivé klamstvá a falošné pózy, čo tu na nás skúša opozícia, by mala slovenská verejnosť už dávno prečítať a nenaletieť im. Môžem ich len varovať, aby prestali klamať, lebo začnem o nich hovoriť pravdu.


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *