12. apríla 2024

Prečo sa progresívci v RTVS tak rozčuľujú?

0

Rozvíjam pritom úvahu o podobenstve termitiska s RTVS a s jej súčasným pôsobením vo verejnom priestore a na mediálnom trhu Slovenska.


👉Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame👈


Celý tento článok bude o absurdite, o absolútne zbytočnej absurdite, v ktorej sa naša republika, naša spoločnosť, totálne zbytočne máča a rozdeľuje.

A rozdeľuje sa práve tými, o ktorých tento môj článok bude.

Áno, ide o Progresívne Slovensko a ich progresivistickú politiku, ideológiu, keď všade kde môžu zdôrazňujú, že oni sú tolerantní k všetkým rozdielnostiam človečenstva, pravda len k tým, ktoré oni považujú za správne!

Nuž teda k veci.

Onehdy som v jednom svojom článku upozornil na „profesionálny“ výkon jedného z moderátorov RTVS – Vlada Lichvára.

https://www.rtvs.sk/novinky/tipy-z-programu/337778/horuca-aktualna-spravodajska-jesen-bude-v-znameni-volieb-a-futbalu#gallery-3

Tento „profesionálny“ „nestranný“ moderátor RTVS mal v štúdiu jedného zo slovenských politikov, s ktorým viedol rozhovor. Na jednu jeho otázku, sa daný politik vyjadril slobodným spôsobom, keď použil vo vete výraz „Cigán, Cigáni, Cigánov“.

Týmto sa absolútne ničoho nezákonného nedopustil!

Lebo výraz Cigán alebo Róm sú absolútne rovnocenné a nikoho takýmto oslovením neurážajúce!

Poznám naozaj veľa našich spoluobčanov, ktorých sa tieto výrazy týkajú a poviem to jasne – viacej sa prikláňajú k tomu, aby sme ich oslovovali slovom Cigán, ako Róm!

Lebo sú na toto pomenovanie, oslovovanie, hrdí! Je to ich prirodzený historický názov, historické oslovenie, ktoré ich nikdy neurážalo, ba ich neuráža ani dnes!

Dám príklad – veľa spolupracujem s týmito našimi spoluobčanmi, a za toto, si týchto veľmi vážim, pri prácach, ktoré sú síce menej namáhavé na myslenie, ale zato sú náročné fyzicky. A teda bolo mi nimi povedané presne toto – „Ta co by sce vy Gadžove robili bez nás Cigánov? Kto by vám túto robotu spravel?“

Áno, má pravdu! Lebo sa jedná o tak ťažkú, ručne namáhavú prácu, ktorú „gadžove“ by nerobili, keby ste im bársčo núkali! A mladí „gadžove“, hlavne tí progresívcami zmanipulovaní, už vôbec nie! Česť výnimkám!

No a tento moderátor, sa na predmetného politika v priamom prenose doslova osopil, výhražne osopil, takto – „…v RTVS si vyprosíme, takéto slová! Dobre?“

Nuž teda Vlado Lichvár, dobre!

Ak si takéto výrazy na našich spoluobčanov v RTVS vyprosíte, teda, že v RTVS sa na označenie Rómov nemôže, ba priam nesmie použiť aj výraz Cigán, tak si potom podajte aj Vašu kolegyňu, ktorá moderovala dnešné skoré ranné vysielanie, kde okrem iného zaznelo aj to, že SRo na dnešný deň má pre svojich poslucháčov pripravenú súťaž. A tí z poslucháčov, ktorí sa jej zúčastnia a správne odpovedia na otázku, tak budú zaradení do losovania o zaujímavú výhru.

A viete Vlado Lichvár a všetci vy dnešní „tolerantní“ progresívci o akúže cenu ide?

Nuž áno, ide o dve vstupenky na – „Unikátne a originálne spojenie dvoch slovenských, no svetových umeleckých telies a prejavu spontánnej a živelnej kultúry „XY“, ktoré prináša na javisko režisér a choreograf Ján Ďurovčík v úplne novej, strhujúcej hudobno-tanečnej feérii.“

Zámerne som nenapísal o koho ide lebo to zaznie až teraz.

Totiž moderátorka ranného vysielania SRo jasne a nahlas do éteru celému Slovensku zvestovala, že výherca získa dva lístky na, a teraz „tolerantní“ progresívci pozor(!), aby sa svet nezrútil, na – „Cigáni idú do neba“(!) (https://www.ticketportal.sk/event/CIGANI-IDU-DO-NEBA )

No toto?

Ako je toto možné?

Že v RTVS zaznie absolútne netolerovaný názov, netolerované slovo na označenie časti našich obyvateľov – Cigán, Cigáni!

Ja viem, totálna absurdita!

Ale prečo sa progresívci tak rozčuľujú, keď od niektorého z politikov zaznie, že napr. – „naši Cigáni“?

Prečo ho ihneď označujú za xenofóba?

Za rasistu?

Nedajbože za fašistu, nácka a tak podobne?

Už s tým konečne prestaňte!

Nechajme našich spoluobčanov nech si sami vyberú, či chcú, aby se ich oslovovali Rómovia alebo Cigáni!

Nič im v tomto smere nezakazujme, ale ani im nič v tomto smere nevnucujme!

Ja osobne som sa ešte nestretol, aby ma niektorý z nich upozornil, aby som ho neoslovoval vo všeobecnosti Cigán ale Róm!

Naozaj, dosť bolo absurdnosti lebo práve na takýchto progresivistických absurdnostiach sa v spoločnosti vyvoláva zbytočná zloba a nenávisť!

A neviem, či si dnes na obed nedám – Cigánsku pečienku.

Naozaj, progresívci – môžem?

A ak predsa len áno, tak ako?

Mám si to objednať nahlas alebo šepotom alebo to čašníkovi napíšem na servítku alebo len nesmelo ukážem malíčkom na toto jedlo v Jedálnom lístku?

Vrelo Vám ju odporúčam lebo je naozaj výborná!

A viete vy „tolerantní“ progresívci, kto vie pripraviť najchutnejšiu Cigánsku pečienku?

Nuž veru áno, nik iní ako práve Cigáni!

A ešte si nechám k tomu zahrať niečo rezké od Cigánskych diablov alebo niečo také pomalšie napr. Cigánsky barón som já, mňa každá Cigánka zná…

Autor: ferro


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *