12. apríla 2024

Ako D. Lipšic ponúkal J. Haščákovi „kajúcnictvo.”

0

Ako D. Lipšic ponúkal J. Haščákovi "kajúcnictvo.”


👉Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame👈


Priatelia, ešte než dopíšem odkaz pre jedného pána od čurillovcov, posielam zatiaľ na prečítanie, ako pán Lipšic klamal tento raz aj s prosbou pre pána Lipšica:

Pán Lipšic, tvrdíte, že ste pre pána Haščáka nikdy nerobili.

Prosím, dajte teda súhlas na odtajnenie Vašej emailovej komunikácie, ktorú ste v tomto smere s právničkou pána Haščáka (ne)viedli.

Tu je vyjadrenie právnej zástupkyne pána Haščáka. Zverejnená správa z whatsappu išla od Daniela Lipšica pánovi Mariánovi z Penty a SH je Slávo Haščák alias Jaroslav Haščák.

Vezmite si popcorn a užívajte…

“Reakcia Valérie Haščákovej na vyhlásenie Daniela Lipšica

Ako advokátka Jaroslava Haščáka reagujem na posledné vyhlásenie Daniela Lipšica, v ktorom uviedol, že v minulosti neposkytoval právne služby J. Haščákovi a nepripravoval pre neho návrh zákona.

Jaroslav Haščák bol klientom advokátskej kancelárie (AK) Dentons aj ako fyzická osoba. Služby J. Haščákovi v mene AK Dentons osobne poskytol aj D. Lipšic. Za tieto služby D. Lipšica pre J. Haščáka bola zo strany AK Dentons vystavená faktúra č. 281900288 na sumu 10.200 EUR, a to dňa 20.6.2019 priamo na meno a účet J. Haščáka. Faktúra bola J. Haščákom riadne a včas zaplatená. Išlo o prácu na návrhu zákona o preukazovaní pôvodu majetku, ktorú vykonával osobne Daniel Lipšic.

V prípade súhlasu Daniela Lipšica som pripravená zverejniť emailovú komunikáciu k danej téme medzi mnou a D. Lipšicom. Z jej znenia je zrejmé, že D. Lipšic pracoval na návrhu textu znenia zákona a rovnako z nej vyplýva, že som sa k danej téme s D. Lipšicom stretávala. Niektoré stretnutia prebehli aj za účasti JUDr. Petra Kubinu, partnera AK Dentons.

Potvrdzujem, že D. Lipšic poskytoval služby aj pre spoločnosti zo skupiny Penta.

Snaha D. Lipšica dištancovať sa od poskytovania právnych služieb J. Haščákovi a spoločnostiam skupiny Penta pôsobí falošne. Skutočnosť, že klienti mali uzatvorenú zmluvu s AK Dentons a táto im vystavovala aj faktúry, žiadnym spôsobom nevyvracia skutočnosť, že služby poskytovali klientom advokáti spolupracujúci s AK Dentons (ako napr. D. Lipšic). Klient nemá žiaden dôvod zaujímať sa o detaily toho, aký je obchodný, resp. zamestnanecký vzťah medzi konkrétnym advokátom a kanceláriou, ktorá mu poskytuje služby. V tomto prípade je rozhodujúce, že J. Haščák ako fyzická osoba a spoločnosti zo skupiny Penta využívali právne služby AK Dentons a medzi ich konkrétnych vykonávateľov patril aj advokát spolupracujúci s AK Dentons D. Lipšic.

Daniel Lipšic má teda asi len krátku pamäť a v dôsledku toho si veci nie vždy dobre pamätá. To sa prejavilo už aj v minulosti. Ako príklad uvádzam tri rozhovory, ktoré D. Lipšic absolvoval v priebehu dvoch mesiacov na prelome rokov 2020 a 2021, a v ktorých na rovnakú otázku v súvislosti s ponukou na zastupovanie J. Haščáka v kauze Arpáš dokázal odpovedať tromi možnými spôsobmi:

1. Dňa 16.12.2020 v rozhovore s M. Tódovou D. Lipšic uviedol, že by J. Haščáka odmietol, ak by ho požiadal o zastupovanie v trestnom stíhaní, ale že ho nepožiadal;

bližšie tu: „Šanta a Lipšic – Dokáže štát vyhrať nad mafiou?“ https://www.facebook.com/watch/live/?v=756110814982695&ref=watch_permalink

2. V rozhovore pre Aktuality s M. Vagovičom dňa 30.12.2020 zastupovanie J. Haščáka D. Lipšic nechce komentovať;

bližšie tu: „NA ROVINU s Danielom Lipšicom: Obhajujem aj kajúcnikov, lebo odkrývajú veľkú špinu v politike“ (https://www.youtube.com/watch?v=mF8VI5o8ciY&t=46s

3. V rozhovore 9.2.2021 znova s M. Tódovou D. Lipšic tvrdí, že ho J. Haščák (resp. osoba v jeho mene) o zastupovanie požiadal, ale on odmietol.

bližšie tu: „Lipšic: S Krajniakom sa budem stretávať už len na chodbe nášho vchodu“ https://dennikn.sk/…/daniel-lipsic-obhajovat…/…

Může jít o obrázek text, kde se píše 10:52 <1 Daniel Lipsic naposledy: dnes o 10:51 Dnes Správy a hovory sú zabezpečené šifrovaním počas celého spojenia. Nemôže si ich vypočut ani vidiet nikto, kto nie je ich účastníkom. Dokonca ani WhatsApp. Klepnite pre viac informácií. Marián, je to citlivá vec, ale ak by SH začal spolupracovat do korupcie V politike, tak si myslím, že by S tým mohol vyjst S čo najmiernejšim následkom. 9:30

Ide naozaj o široko rozkročený rozpor, ktorý podľa môjho názoru nepotrebuje ďalší komentár. Každopádne pre úplnosť uvádzam, že ak niekto dával J. Haščákovi ponuku na zastupovanie, bol to práve Daniel Lipšic. Viď WhatsApp správu z 2.12.2020, ktorou D. Lipšic ponúkal J. Haščákovi kajúcnictvo.”

Savenna Monteloup FB


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *