12. apríla 2024

ŠTBák Budaj na „odstrel“? Kto je zodpovedný za bylinožravce

0

Paródia na Budaja. Medveď vegetarián


👉Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame👈


Generálny prokurátor Slovenskej republiky, Maroš Žilinka, podal prokurátorský protest voči minuloročnému rozhodnutiu ministra životného prostredia, ktoré sa týkalo odstrelu štyroch medveďov v poľovnom revíri Kalamárka v Detve. Túto informáciu zverejnil šéf Generálnej prokuratúry SR na sociálnej sieti.

Budaj počas ministrovania nedovolil odstrel medveďov
„Dnes som podal protest prokurátora proti rozhodnutiu ministra životného prostredia SR zo dňa 24. februára 2023, ktorým zamietol rozklad proti rozhodnutiu Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR zo dňa 11. augusta 2022, ktoré nepovolilo poľovníckej organizácii odstrel štyroch medveďov hnedých v poľovnom revíri Kalamárka Detva,“ priblížil Žilinka na sociálnej sieti.

Ministrovi životného prostredia navrhuje, aby protestu prokurátora vyhovel a napadnuté rozhodnutie zrušil. „A to pre jeho rozpor s ustanoveniami správneho poriadku, osobitne pre jeho nepreskúmateľnosť, nevysporiadanie sa s námietkami poľovníckej organizácie, absenciu náležitého odôvodnenia rozhodnutia, a teda pre jeho arbitrárnosť,“ doplnil.

„Generálny prokurátor rozhodol, že exminister Ján Budaj tým, že nevydával rozhodnutia na odstrel medveďov, konal de facto svojvoľne a v rozpore so správnym poriadkom. Nerobil to, čo mal povinnosť robiť, pretože nepočúval ľudí, ale mimovládky,“ skonštatoval minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS) na sociálnej sieti.

eReport/JNS


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *