21. júla 2024

Európska únia sa vyhráža Maďarsku potrestaním kvôli zákazu propagácie pedofílie na školách

Zdielajte

EU: Európska únia sa dušuje, že potrestá Maďarsko a zbaví matky a otcov ich rodičovských práv po tom, čo maďarská vláda schválila zákon zakazujúci vyučovanie propagandy pedofílie na školách.

Maďarský „zákon na ochranu detí“ viedol k súdnemu sporu proti krajine, pričom viac ako tucet „liberálno-progresívnych“ krajín Európskej únie sa pripojilo k boju proti prijatiu tohto zákona na ochranu detí pred štátom sponzorovanou sexualizáciou.

Portál Rairfoundation.com uvádza:

Európska komisia ako výkonný orgán EÚ, ktorý začal súdne konanie, uviedla, že maďarský zákon „porušuje základné práva a hodnoty EÚ“. Krajiny ovládané liberálno-progresívnymi vládami, vrátane Francúzska, Nemecka, Rakúska, Belgicka, Fínska, Španielska a Švédska, sa pripájajú k súdnej žalobe proti Maďarsku.

Štáty, kde si vládu uzurpovali progresívni extrémisti, bojujú za zbavenie práv maďarských rodičov, pričom falošne obviňujú maďarskú vládu z prijímania diskriminačných homofóbnych zákonov.

Nový maďarský zákon totiž uzákoňuje rôzne opatrenia proti zneužívaniu detí a proti pedofilom, vrátane zákazu inštitúcií a mimovládok propagujúcich transgenderizmus a homosexualitu u detí mladších ako 18 rokov.

Kritici tvrdia, že zákon obmedzí práva LGBTQI+ komunity a poruší ich slobodu prejavu. Zástancovia naopak tvrdia, že zákon je navrhnutý tak, aby chránil práva rodičov a ich detí.

Vláda maďarského premiéra Viktora Orbána zdôraznila, že vzdelávanie na školách nesmie byť v rozpore s vôľou rodičov a že majú právo rozhodovať o tom, ako sa bude hovoriť s deťmi o otázkach sexuality.

Minulý rok predseda vlády vydal vyhlásenie, v ktorom zopakoval ciele návrhu zákona:

„Sexuálne vzdelávanie na školách nesmie byť v rozpore s vôľou rodičov, musí byť nanajvýš doplnkové, musí byť jasne definovaná jeho forma a obsah a musí podliehať súhlasu rodičov.“

Okrem toho „rodičia tiež správne očakávajú, že na internetových platformách, ktoré používajú naše deti, by nemala byť dostupná pornografia, samoúčelná sexualita, homosexualita ani programy na zmenu pohlavia“.

Nikto nemá právo diktovať rodičom ani deťom ako majú žiť

Premiér Orbán jasne povedal, že nikto v Maďarsku nikdy nebude diktovať, ako sa dospelí rozhodnú žiť svoj život.

„Maďarský zákon sa nevzťahuje na životy, sexuálnu identitu alebo praktiky dospelých starších ako 18 rokov, ani na to, ako sa chcú dospelí vyjadrovať alebo sa verejne prezentovať. Okrem toho slobodný dospelý by nemal skladať účty za svoj život pred žiadnou svetskou autoritou – iba pred Bohom, keď príde čas“.

V nedávnom rozhovore pre reláciu Tucker Carlson Tonight v americkej televízii Fox News sa politický riaditeľ maďarského premiéra Balazs Orban vyjadril proti súdnemu konaniu EÚ a povedal, že Maďari hlasovali za to, aby povedali nie „rodovej propagande“.

„Bolo to v roku 2021, keď sme si v Maďarsku začali uvedomovať, že sa niečo chystá. Bolo to ako búrka, ktorá prichádza. Zvrátená progresívna (woke) ideológia alebo LGBTQI propaganda prichádza do maďarských škôl prostredníctvom médií a mimovládnych organizácií. A viete, viete si predstaviť, ako na to zareagoval obyčajný maďarský občan?“ spýtal sa Carslona Tuckera.

„V maďarčine nemáme slovo „woke“ (prebudený). Ľudia sa teda pýtali, o čom to hovoríš? „Prebudený“? To je ten francúzsky časopis alebo čo? Ale potom si začali uvedomovať, že toto je, viete, niečo vážne.“

Balazs Orban dodal, že takmer 4 milióny Maďarov stoja za zákonom, čím vyslali jasný odkaz, že chcú „zakázať transgenderizmus a LGBTQI propagandu pre neplnoletých“. Povedal tiež, že snahy krajín EÚ protestovať proti návrhu zákona sú „právnym prenasledovaním“ Maďarska.

„Bruselská tieňová vláda (Deep State), je veľmi podobná tej vo Washingtone, DC. Začalo sa právne prenasledovanie Maďarska, ktorého za zúčastňujú mnohé západoeurópske krajiny. Východoeurópske krajiny uvažujú inak, ale stále prebieha politická a právna studená vojna,“ povedal moderátorovi Tuckerovi Carlsonovi.

Záver

Balázs Orbán zdôraznil, že jeho vláda neustúpi a že maďarský ľud „stojí za nami“.

„Toto je ich očakávanie. Mojou úlohou nie je byť populárny medzi bruselskými elitami, ale zastupovať záujmy mojich ľudí v Bruseli. To je dôvod, prečo nemáme inú možnosť, ako bojovať,“ vysvetlil.

„Bez pochýb toto je to, čo chcú Maďari. A ak sú proti vám médiá, iné štáty a veľmoci, vaša jediná podpora je podpora od ľudí. Sme za to veľmi vďační. A my im musíme slúžiť.“

Vystúpenie Balazsa Orbana 19. apríla 2023 v rozhovore s Tuckerom Carlsonom si môžete pozrieť na nasledovnom videu:Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.


Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *