Poslanci majú v roku 2023 zarábať vyše 6000 eur. Vaši zamestnanci, ktorí vám za vaše peniaze ničia život

0

Poslanci Národnej rady (NR) SR majú v roku 2023 zarábať vyše 6000 eur. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla Kancelária Národnej rady (NR) SR. Plat poslanca určuje zákon o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov SR.

Poslanec má podľa zákona nárok na plat vo výške trojnásobku priemernej mesačnej mzdy za predchádzajúci rok. „Plat poslanca v roku 2023 je na základe uvedeného určený vo výške 3912 eur,“ uviedol odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR.

K platu patria ešte paušálne náhrady, ich výška sa líši podľa toho, či je poslanec z Bratislavského kraja alebo z iného. Pokiaľ je z Bratislavského kraja, mesačne dostáva ešte 2348 eur, poslanec z iného kraja má paušálne náhrady vo výške 2739 eur.

Predseda a podpredsedovia parlamentu a tiež predsedovia a podpredsedovia výborov dostávajú k platu aj funkčné príplatky. Predseda NR SR má funkčný príplatok vo výške 497,91 eura, podpredseda NR SR 331,94 eura, predseda výboru 165,97 eura a podpredseda výboru NR SR 82,99 eura.

ZDROJUpozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *