Je zdrojom epidémie klamstiev Blaha, alebo rovno Čaputová?

0

SLOVENSKO: Čaputová pohŕda približne polovicou slovenského národa? Opozičný poslanec NR SR a podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha nesúhlasí s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou, že nová úradnícka vláda Ľudovída Ódora odráža pestrosť a rozmanitosť slovenskej spoločnosti. Faktom je, že v otázkach ako covid, vojna na Ukrajine, či názor na samotnú prezidentku SR, vládne v novej vláde SR absolútne jednotné stanovisko. Prieskumy však označujú, že spoločnosť v týchto otázkach nie je jednotná, ale rozdelená. Nová vláda taktiež neráta s orientáciou zahraničnej politiky na štyri svetové strany, ale na jednu svetovú strana. Vo vláde nie sú ani zástupcovia ľavicového zmýšľania, ktoré momentálne jednoznačne dominuje preferenčným prieskumom.

„Prezidentka vo svojom mentálnom svete nedokáže akceptovať, že rozmanitosť našej spoločnosti dotvárajú aj ľavičiari a národniari. Tieto politické prúdy vo svojom hodnotovom svete vôbec nerozlišuje, čím len potvrdila, že pohŕda zhruba polovicou slovenského národa. Ľavica či vlastenectvo pre ňu neexistuje, to je zjavne len ´zmätený´ extrém,“ tvrdí Blaha na sociálnej sieti. Ten vo svojom stanovisku pripomína, že prezidentka ľudí s inými názormi nazýva zmätenými a navrhuje pre nich určitú formu trestov.

Je zdrojom epidémie klamstiev Blaha, alebo rovno Čaputová?

Čaputová zároveň vo svojom vyhlásení k menovaniu vlády hovorila o akejsi epidémii populizmu a klamstiev. Blaha, ktorý je sám často obviňovaný zo šírenia klamstiev si myslí, že zdrojom takejto epidémie je samotná prezidentka.

„Bola práve pani Čaputová, ktorá pred voľbami klamala, že nepodporí Obrannú dohody s USA a nakoniec ju rekordne rýchlo podpísala. Bola to pani Čaputová, ktorá klamala ľudí, že vďaka vakcíne z Pfizeru budú slobodní a nebudú prenášať covid. Bola to pani Čaputová, ktorá šírila ničím nepodložené klamstvo, že Rusko sa nás chystá napadnúť a vo svojich rusofóbnych rasistických útokoch si pomáhala ukrajinskými banderovskými pozdravmi. Áno, epidémia klamstiev, ktorá sa šíri z Prezidentského paláca, je mimoriadne nebezpečná. Ale vláda Zuzany Čaputovej zrejme nebude protiváhou proti jej vlastným lžiam,“ pokračuje Blaha.

Úloha zničiť Smer?

Podľa sociálno-demokratického politika úradnícka vláda neprichádza s tradičnou úlohou „svietiť a kúriť“ do parlamentných volieb, ale s úlohou pokračovať v prudko proamerickej zahraničnej politike a hlavne v boji proti opozícii a v snahe zabrániť Smeru-SD vyhrať parlamentné voľby.

„Prezidentka dnes predstavila svoju vládu, ktorá je tvrdo pravicová a spolitizovaná – preberá plnú zodpovednosť za osud Slovenska a pani Čaputová sa už nemôže na nič vyhovárať. Začala éra neoliberálnej autokracie a zdá sa, že má jedinú opozíciu – Smer na čele s Robertom Ficom,“ dodal Blaha.

ZDROJ: Ereport/Telegram Luboš BlahaUpozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *