21. júla 2024

VIDEO: Prečo justičné orgány úplne ignorujú stopu, ktorá by mohla viesť k objednávateľovi vraždy Kuciaka?

Zdielajte

Publicista a politický analytik Roman Michelko vo svojom pravidelnom videoblogu komentuje medializované závažné informácie o existencii inej verzie vraždy novinára Jána Kuciaka, ktorú polícia nevyšetrovala.

Dnes už nieto pochýb o tom, že vražda investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej bola tým najhyenistickejším spôsobom zneužitá. Najprv bola verejnosť kŕmená falošnou stopou talianskej mafie ´Ndrangheta, Vadalom, Troškovou a spol. Ešte si dobré pamätáme na tie titulky: Mafia úradovala priamo na úrade premiéra, Fico si telefonoval s Vadalom a podobne. Dnes vieme, že nikdy sa nič také nestalo, na Kuciakovej kauze sa Vadala a spol. nijako nepodieľali, ale legenda už bola vytvorená.

Desaťtisícové davy zaplnili námestia, napätie v krajine viedlo k výmene vlády a Smer bol stigmatizovaný ako strana, ktorá je synonymom mafie. Neskôr prišli vyšetrovacie orgány s verziou o objednávke vraždy Kuciaka duom Alena Zsuzsová a Marian Kočner. Ako dnes vieme, súdy za objednávku vraždy odsúdili Zsuzsovú, ale v prípade Kočnera je dôkazná situácia tak slabá, že na odsúdenie to nestačí. No a je zaujímavé, že  nikoho neprekvapuje, že OČTK vôbec nepreverujú a nejdú po ďalšej stope, ktorá môže byť veľmi horúca. Sú to DPH-čkári, ktorí mali prevádzku, cez ktorú robili podvodné vratky DPH v obrovských sumách.

Tá prevádzka bola, nanešťastie, pri Veľkej Mani, kam sa Kuciak prisťahoval a, samozrejme, o nich aj písal. Logicky ich to veľmi vyrušovalo a vyhrážali sa mu. Tieto vyhrážky nikto nepreskúmava. Prečo asi? Je všeobecne známe, že množstvo špičiek koalície je namočených do týchto podvodov, veľmi aktívne na nich participovali Lipšicovi kajúcnici a nie je teda vôľa viesť vyšetrovanie týmto smerom.

No a čo sme sa ešte dozvedeli o Lipšicovi? Okrem perverznej a veľmi hustej komunikácie so Zsuzsovou sa s ňou bez pochýb aj stretával. Zlyhal morálne, ľudsky aj profesijne. Je zaujímavé, že keď sa okolo roku 2010 stala vražda primátora Hurbanova Lászlóa Basternáka, veľmi rýchlo sa našiel vykonávateľ, ale nikto nepátral po objednávateľovi.

Dnes vieme, že to bola Zsuzsová, ktorá je za objednávku tejto vraždy právoplatne odsúdená na 21 rokov. Mimochodom, toto profesijné zlyhanie Lipšica sa časovo kryje s laškovnou konverzáciou medzí ním a Zsuzsovou. Ak by vtedy ministerstvo vnútra, ktoré viedol, vypátralo objednávateľa, nemal by kto potom objednať vraha v prípade Kuciak.

Poďme však ďalej k sérii Lipšicových zlyhaní. Na tlačovej konferencii bolo verejne oznámené, že participoval aj v kauze Čistý deň, že zneužíval chovankyne tohto resocializačného ústavu. Čo všetko sa o ňom ešte dozvieme? Jeho perverzná a veľmi obsiahla komunikácia, ktorá bola zverejnená na webe lipsic.net a ktorá už mesiace predtým kolovala medzi justičnými špičkami, bola Lipšicom označená za podvrh. A korporátne médiá to absolútne nekriticky „spapkali“. Pravosť tejto komunikácie síce nepriamo, ale veľmi jednoznačne potvrdila nespochybnená komunikácia na webe lipšicovo stádo, kde moderátorka Krescanko Dibáková počas komunikácie s Matovičovým poskokom Gáborom Grendelom do šírky a hĺbky rozoberá manželskú krízu Lipšica a jeho manželky Beaty (za slobodna Oravcovej), svojej dobrej kamarátky a v podstate tak parafrázuje, či potvrdzuje pravosť obsahu komunikácie Lipšica a advokátky Miadokovej.

Ako je možné, že napriek takýmto kauzám má Lipšic previerku na prísne tajné? Ako je možné, že vďaka nekonečnej sérii podvodov je ďalej na tak významnom poste? Ako je možné, že médiá mlčia? Táto nočná mora musí po 30. septembri skončiť, inak Slovensko nemá nádej….

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube Roman Michelko Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.
Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *