Eduard Chmelár: NAOZAJ VYHODILI RUSI DO VZDUCHU KACHOVSKÚ PRIEHRADU? Nežerte aj s navijakom propagandu ľudí, ktorí poznajú odpovede ešte skôr ako si kladú otázky.

0
Zdielajte

NAOZAJ VYHODILI RUSI DO VZDUCHU KACHOVSKÚ PRIEHRADU?

Keď sledujem spravodajstvo našich médií, mám pocit, že žijem v paralelnom vesmíre. Od rána nepočujete nič iné, ako to, že „Rusi spáchali najväčší teroristický čin“ – „Rusi zničili Kachovskú priehradu“ – „Najväčšia katastrofa od Černobyľu“ a podobné nezmysly. Televízie si pozývajú „expertov“, ktorí nemajú žiadne pochybnosti o tom, že za útokom stojí Moskva.

Tak moment. Skúsme si dať do súvislostí také pre oficiálnu propagandu zbytočné veci ako sú fakty. Po anexii Krymu v roku 2014 Ukrajinci zablokovali jediný prístup k pitnej vode pre tento polostrov – cez rieku Dneper. Obyvatelia Krymu si museli zvykať na nepríjemnú skutočnosť, kedy im voda z kohútikov tiekla len niekoľko hodín denne a ohrozené boli aj miestne ekosystémy. Pre túto krízovú situáciu sa už rok pred inváziou začali objavovať v médiách (áno, aj v tých našich) špekulácie, že Rusi by sa mohli dostať k vode vojenskou operáciou. Keď potom 24. februára 2022 Rusko zaútočilo na Ukrajinu, jedným z prvým cieľov invázie bolo obsadiť južný Dneper a spojiť tieto oblasti s Krymom.

A teraz nám chcú naši angažovaní novinári, politici a všetky hlásne trúby oficiálnej propagandy nahovoriť, že Rusi si vyhodili do vzduchu jedinú vodnú cestu, ktorá zásobovala Krym pitnou vodou, nehovoriac o takom „detaile“, ktorý sa v našich médiách nespomína – že voda z väčšej časti zaliala nie ukrajinské, ale Rusmi kontrolované územie. Je to podobný nezmysel, akoby Maďari vyhodili do vzduchu Gabčíkovo, aby si nechali zatopiť územie až po Budapešť. Podčiarknuté sčítané – toto na ruský útok nevyzerá ani omylom. Pochybnosti sú samozrejme na mieste. Vo vojne sa nikdy nedá veriť informáciám ktorejkoľvek z bojujúcich strán. Ale nežerte aj s navijakom propagandu ľudí, ktorí poznajú odpovede ešte skôr ako si kladú otázky.Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *