21. júla 2024

VIDEO: Syrský migrant ve Francii pobodal nožem tříleté děti v parku, některé bojují o život

Zdielajte

Muž ozbrojený nožem zaútočil na děti ve věku kolem tří let v parku poblíž jezera Annecy přibližně v 9:45 SELČ.

Ve východofrancouzském Annecy ve čtvrtek ráno útočník pobodal pět lidí, z toho čtyři děti a jednoho dospělého. Policie ho bezprostředně po útoku zadržela, informoval server France 24. Podle německého deníku Bild na děti útočil Syřan, který ve Francii v listopadu požádal o azyl. Agentura AFP s odkazem na policejní zdroj píše, že byl muži přiznán statut uprchlíka.

Muž ozbrojený nožem zaútočil na děti ve věku kolem tří let v parku poblíž jezera Annecy přibližně v 9:45 SELČ. Tři děti jsou podle agentury AFP v ohrožení života.

Podle svědků, s nimiž hovořila televize BFM TV, se po útoku pokusil z hřiště utéct a napadl starší osobu, než ho rychle zadržela policie.

„Viděli jsme, jak ten člověk napadl hrající si děti. Očividně byly jeho cílem. Když se ho lidi snažili odehnat, utekl. Pak zasáhla policie. Zpočátku jsme si mysleli, že je to jen zinscenované, když jsme ale uslyšeli, jak lidi křičí, došlo nám, že je to skutečné,“ cituje Bild jednoho ze svědků útoku.

https://www.bild.de/news/2023/news/eilmeldung-frankreich-sechs-kinder-bei-messer-angriff-verletzt-84253192.bild.html

Motiv útočníka zatím není jasný. Podle dalšího svědka ale muž k jezeru chodil pravidelně, den co den.

„Chodíval tam asi dva měsíce. Byl tam od rána do večera, vždy úplně sám. Mysleli jsme si, že je divný,“ řekl rádiu France Bleu.

Německý deník Bild s odkazem na informace francouzského listu Le Dauphiné libéré píše, že pachatelem je údajně Abdalmasih H., narozený v roce 1991. Podle průkazu totožnosti je Syřan a v listopadu požádal ve Francii o azyl. Předtím mu byl ve Švédsku udělen status uprchlíka.

Francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin nebyl tak konkrétní jako AFP. „Muž ozbrojený nožem zranil na náměstí v Annecy několik lidí včetně dětí. Díky rychlému zásahu policie byla tato osoba zadržena,“ napsal na Twitteru.

Francouzský prezident Emmanuel Macron na Twitteru útok označil za „čin absolutní zbabělosti“ a dodal, že je celý národ v šoku. Příbuzným obětí vyjádřil soustrast.

Zdroj: novinky.cz / YouTube/Rumble/JNS
Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *