25. apríla 2024

Čaputovej odborníčka Dubovcová chce obmedzovať právomoci Žilinku. Skorumpovaná Európska komisia má vraj pravdu

0

SLOVENSKO: A čo tak vyjadriť sa k správam zo Slovenska? Tie boli veľmi závažné a obsiahle. Jednu z nich EK predložil nezákonne väznený advokát Martin Ribár. Druhú advokátska kancelária AKJ. Obe preukázateľne dokazovali a dokazujú, ako „skvelo“ je na tom náš právny štát. Pani Dubovcová je ministerkou v Čaputovej vláde a len do septembrových volieb. Vláda v ktorej sedí, nebola vyslovená dôvera v parlamente, takže jej kompetencie sú značne obmedzené. Nuž, ale to zjavne neprekáža k takýmto vyjadreniam.

Čaputovej odborníčka

„Ministerka súhlasí s konštatovaním Európskej komisie z predchádzajúceho roka, že je potrebné, aby sa Slovenská republika zaoberala legislatívnymi zmenami, ktoré by obmedzili právomoc generálneho prokurátora, aj so závermi tohtoročnej správy, že k zmene v tomto ohľade nedošlo,“ uviedol rezort pre TASR.

Objektivita nadovšetko

Európska komisia zverejnila minulý týždeň štvrtú výročnú správu o právnom štáte, v ktorej mapuje stav v tejto oblasti v každej členskej krajine EÚ. Pre Slovensko vydala sedem odporúčaní. Okrem iného sa v nej odporúča obmedzenie právomoci generálneho prokurátora rušiť rozhodnutia podriadených prokurátorov.

Jej zdrojom informácií, pri zhodnotení stavu nášho právneho štátu, boli denníky N, Sme, Aktuality, Hamranova polícia, či ÚŠP. A potom naše „apolitické“ mimovládky, konajúce dobro. Ako Via Iuris, či Zastavme korupciu.

A čo tak vyjadriť sa k správam zo Slovenska?

O dôkazoch zo správ spomínaných v úvode, ani slovo. Pritom advokáti poukazovali i na fakt, že sa EK nikdy nezaoberala ani tým, ako je možné, že v krátkom časovom slede, zomrel za podivných okolností gen. Lučanský. Advokáta Krivočenka nechal štát počas výkonu väzby zadusiť sa.

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka v reakcii na správu uviedol, že nepodľahne žiadnemu tlaku či spochybňovaniu, a to ani zo strany EK.

Pripomenul, že cieľom jeho právomoci rušiť právoplatné rozhodnutia prokurátora alebo policajta, ak došlo k porušeniu zákona, je ochrana zákonnosti v prípravnom konaní. Zdôraznil, že trestné stíhanie možno viesť len v súlade so zákonom.

Pravda v. propaganda

Lebo aj keď naši chlapci, náš mainstream, nás náčelník, pani magisterka a „esá“ z nášho parlamentu, ako vyštudovaná bábkoherečka Remišová, tvrdia opak, pravdou je, že použitie §363 nehovorí nič o obvinenom. Ale všetko o porušeniach zákona zo strany vyšetrovateľa a ÚŠP.

Ako keď napríklad vznesiete obžalobu, bez vypočutia obvineného. Alebo sa dozvie o tom, že ste ho obžalovali z novín. A nie je pravda, že sa vďaka §363 človek stáva beztrestným. Tými sa skôr stávajú štátni kajúcnici..

Ale to nevadí. Ani to, že nedodržiavame záväzné rozhodnutia ESĽP. Ani tých 21 rozhodnutí ÚS SR o nezákonných väzbách. A ani to, ktoré jasne povedalo, že §363 je v súlade s Ústavou Sr. A Generálny prokurátor žiadne svoje právomoci nezneužíva. Pravdu vlastní mainstream, neziskovky, šéfovia „očisty“ a Eurokomisia.

ZDROJ

Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *