26. mája 2024

VIDEO: Lipšicova mafia a Denník N, zastrašujú tých svedkov, ktorí vypovedajú inak ako kajúcnici!

0

Priveľa mŕtvych svedkov alebo Ako sa stal Daniel Lipšic špeciálnym prokurátorom (1.diel)

Denník N a Lipšic zastrašujú? Snaha o stíhanie a zatváranie opozičných politikov pokračuje aj počas predvolebnej kampane. Rovnako ako aj zastrašovanie svedkov a snaha o vytváranie kajúcnikov. Myslí si to generálny manažér opozičnej strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok. Ten tvrdí, že svedkovia, či obvinení, musia vypovedať v línii, ktorú im predpisujú výpovede známych a odmeňovaných kajúcnikov ako Ľudovít Makó, či Bernard Slobodník. V opačnom prípade sú prenasledovaní a zastrašovaní.

Denník N a Lipšic zastrašujú?

„Ak svedkovia nevypovedajú tak, ako si to predstavujú niektorí novinári a ´statoční´ vyšetrovatelia, či prokurátori špeciálnej prokuratúry, treba ich zrejme zastrašovať, aby to už nerobili,“ uviedol vo svojom najnovšom videu Šutaj Eštok.

Učebnicový Žigov prípad?

Za učebnicový príklad takéhoto konania označuje prípad poslanca NR SR a exministra hospodárstva Petra Žigu. Ten na súde povedal, že sa v súvislosti s podozreniami z uplácania nestretol s obvineným policajtom Kučerkom. Podľa Denníku N je to dôvod pre potrestanie Žigu, lebo kajúcnik Slobodník, teda tretia a v podstate nezúčastnená osoba, vypovedá inak.

„Najnovšie sa zamerali na môjho kolegu, Petra Žigu, ktorému vraj súd neuveril, keď tvrdil, že sa s obvinením policajtom Kučerkom nestretol, za to uveril známemu kajúcnikovi Slobodníkovi. Preto môže môj kolega, poslanec Peter Žiga, dostať trest. Tvrdí to Denník N,“ pokračuje Šutaj Eštok.

Kajúcnici môžu meniť výpovede, chránia ich aj médiá

Na celej tejto téze našich novinárskych kolegov mu nesedí hlavne jedna zásadná a celkom nelogická vec. „Podľa tejto zvrátenej logiky Denníka N môžu mať problém všetci, ktorí vypovedajú inak, ako vybraní, prominentní kajúcnici. Samozrejme, tí smú meniť beztrestne svoje výpovede, pokojne aj každý deň. Veď oni sú tí dobrí a polepšení,“ dodal Šutaj Eštok. Konanie Denníka N, či niektorých ľudí z orgánov činných v trestnom konaní, podľa neho „zapadá do koloritu prechmatov neschopnej a pomstychtivej vlády Igora Matoviča“.

https://www.facebook.com/SutajEstokM/ e-Report

Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *