23. apríla 2024

Neúplný prielom Surovikinovej línie, zničené sídlo čiernomor.flotily a ďalšie nezmysly…

0
Neúplný prielom Surovikinovej línie, zničené sídlo čiernomor.flotily a ďalšie nezmysly…

Neúplný prielom Surovikinovej línie, zničené sídlo čiernomor.flotily a ďalšie nezmysly…


👉Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame👈


 Autor: trikopce/blog Pravda

Bože, koľko len hoaxov a klamstiev sa v našich médiách v súvislosti s bojmi na Ukrajine objavuje. Buď od banderovcov alebo od ISW či BBC, ktoré sa oháňajú pofidérnymi zábermi geolokátorov. V skutočnosti však iba reprodukujú dezinformačné legendy ukrajinskej, britskej a americkej tajnej služby.

Najčerstvejším hoaxom je „informácia“ o prielome tretej línie tzv. Surovikinovej obrannej bariéry. Vraj cez ňu preniklo zopár pancierovaných Strikerov a Marderov. Vraj je to veľký úspech. No vraj sa nevie, či ide o úplný prielom, či nejde iba o akciu prieskumníkov, o prienik bojom a či tam tí banderovci aj trvalo zostanú. – Suma sumarum: je to nádejné hoci neúplné, neisté a ktovie s akým trvaním. A ja dodám, že sa nedá vylúčiť ani typicky ruská finta. “ Lovuška „….

Vtipný výraz -tento „neúplný prielom“. Takmer tak vtipný ako je „neúplné tehotenstvo“.

Hlavným zmyslom tohto hurhaja okolo „prelomenia Surovikinovej línie“ je podporiť argumentačnú pozíciu Zelenského v jeho práve prebiehajúcej žobravej misii po USA a Kanade. Kongresmani dostali od ISW a mediálnych analytikov malú nádej, že svoje peniaze dostanú aspoň trochu muziky a že nevyhadzujú svoje doláre do vetra. Dostali „dobrú správu“ , že Rusko predsa len trochu ustupuje. Topiaci sa aj slamky chytá.

Kontrastne s akciou „prielom“ pôsobia spresnené údaje o včerajšom útoku Kinždalov a Sarmatov na Ukrajinu. Z rozvalín hotela v Čerkassoch vytiahli záchranári 72 tiel zahraničných žoldnierov. 10 žoldnierov je pritom stále nezvestných…

Ruskí vojenskí analytici pokračujú v hodnotení možností ruskej zimnej ofenzívy. Okrem optimistov sú medzi nimi aj realisti či skeptici. Skeptici predpokladajú, že sa žiadna rozhodujúca ruská ofenzíva zatiaľ neuskutoční. Pravdepodobnosť jej výskytu odkladajú na rok 2024. Na úspešnú ofenzívu totiž treba prevahu živej sily 1:3 a na miestach hlavného úderu až 1:8 či dokonca 1:10. To ruské jednotky zatiaľ nemajú. Nemajú ani jednoznačnú prevahu vo vzduchu /najmä pokiaľ ide o drony/ a dostatočne PRESNÚ artilériu pri úderoch na dlhé vzdialenosti. Jednotky ruskej armády, vyčlenené na ŠVO zatiaľ na zdrvujúcu ofenzívu nepostačujú. Na kvalitnú obranu príp. na obsadenie takticky či strategicky významných obcí a miest by však OS RF mali mať dostatok ľudí a techniky.

Nech je akokoľvek, na rozhodujúce ukrajinské či ruské ofenzívy si ešte budeme musieť „chvíľu“ počkať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *