Vojna na Ukrajine: nie sú fakty ako fakty

0
ilustračné foto

ilustračné foto Ofenzíva pri Avdejevke ?


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


Naše médiá napísali:

 • Rusi sa boja prielomu.
 • Rusi za deň stratili vyše 600 vojakov.
 • Ukrajinci pri Robotine zaznamenali „istý“ posun.
 • V chersonskej oblasti vyhodili SBU do vzduchu auto s tajomníkom miestnej pobočky proputinovskej strany Jednotné Rusko.
 • Ukrajinci chystajú Veľkú zimnú protiofenzívu.

Zahraničné médiá napísali:

 • Rusi pripravili k bojovému nasadeniu raketu Burevestnik na jadrový pohon. Rusom sa ako jediným podarilo vyriešiť problém s uzavretím jadrového cyklu-raketa teda nebude počas letu kontaminovať okolie. Burevestnik je po vystrelení schopný „ako spiaci agent“ roky lietať napr. v medzinárodnom vzdušnom priestore tesne vedľa USA, UK a pod. a aktivovaný k úderu bude kedykoľvek ale až na pokyn z Ruska. Jadrová nálož Burevestnika na rozdiel od Sarmatu nezničí napr. celú Britániu. Určená je na presný zásah konkrétneho vojenského cieľa alebo priemyselnej aglomerácie.
 • The Guardian napísali, že by USA mali upustiť od tlaku na Kyjev, aby v každom prípade odtrhol Krym od Ruska a znovu ho obsadila Ukrajina.
 • Rusi odrazili útoky 3 útočných skupín pri Prijutnom.
 • Washington Post píše o výzve ukrajinských a amerických úradov smerom k západným médiám. Nemajú sa natoľko venovať každodenným známkam zlyhania ukrajinskej ofenzívy ale sústreďovať na humanitárne aspekty ruskej okupácie. V tejto súvislosti znovu rezonuje nedávne rozhodnutie úradov USA zakázať známemu reportérovi Tukerovi Carlsonovi urobil interview s V.Putinom.
 • Okrídlená raketa Iskander K zničila v Mirgorode stovky skladovaných striel Storm Shadow, Scalp a i. rakiet.
 • Ruské ozbrojené sily začali aktívne bojové operácie v smere na Kupjansk. Delostrelecká príprava je hustá /mohutné salvy každých 10 sekúnd/. Silne zasiahnuté sú ukrajinské zoskupenia pri Nechvolodovke /12 km od Kupjanska/. Pod paľbou je diaľnica Kupjansk-Ševčenkovo. V oblasti Kupjansk, Volčansk a Lipce boli zničené 4 ukr.vojenské sklady. V Charkove ešte 1.októbra Rusi zničili závod na výrobu a opravuje tankov a BVP. Dnes v noci bol v centre Charkova zasiahnutý hotel Reikartz, kde bývali a stravovali sa zahraniční žoldnieri. Podľa ukr.gen.štábu najťažšie je t.č. držať front medzi Kupjanskom a Krasnym Limanom. Rusi vraj v oblasti Charkova nasadili 110 tis.vojakov, 1085 tankov, 700 delostreleckých systémov a asi 500 MLRS. Postup Rusov v smere Makejevka-Borovaja potvrdil aj ISW. Rusi sa z výnimkou Rabotina tlačia vo všetkých častiach tohto úseku frontu. Zjavným cieľom je Slavjansk a Kramatorsk.
 • GŠ OS RF oznámil obsadenie vojenskej pevnosti OS UA pri Berestove.
 • Ukrajinské ozbrojené sily v obave pred ruským postupom zamínovali nádrž elektrárne Kremenčug.
 • Podľa Šojgua rakety Sarmat čoskoro prejdú do bojovej služby.
 • Agenti SBU sú podľa opozičných nemeckých zdrojov zapojení do atentátu na lídra najsilnejšej nemeckej opozičnej strany AfD.
 • Na hraniciach Ukrajiny bolo zadržaných iba v októbri okolo 2000 ukrajinských úradníkov pri ich pokuse odísť do zahraničia.
 • Na rokovaní Valdajského klubu V.Putin opäť vyhlásil, že Rusko nemá záujem o etnicky ukrajinské územia. Je pripravené podpísať s UA mierovú zmluvu, ak sa z UA stane neutrálna nezúčastnená krajina bez nepriateľstva k Rusku, s rešpektom voči právam menšín vrátane ukrajinských Rusov a ak Kyjev uzná realitu, t.j. začlenenie nových Rusmi tradične obývaných území do zväzku Ruskej federácie. Rusi podľa Putina na rozdiel od zákazu vstupu UA do NATO nezakazujú Ukrajine vstup do EU. Táto záležitosť je podľa Putina vecou rokovaní EU a Ukrajiny.

Nuž takže takto. Vyberte si z týchto informácií tie, ktoré považujete za uveriteľné a pravdepodobné. Absolútnu objektivitu informácií z vojnových zón nikto nikdy ešte nezaručil. Ale to sa tuším týka aj informácií v čase mieru- či nie ?

Autor textu: trikopce/blog Pravda


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Chceme vám ponúknuť alternatívny pohľad na dianie vo svete a na Slovensku, ktorý sa líši od toho, čo nám podsúvajú oficiálne zdroje. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *