Video-(Ne)Kultúrna Andy Hrycová – ako táto chce hovoriť, kto môže byť ministrom kultúry?

0

(Ne)Kultúrna Andy Hrycová - ako táto chce hovoriť, kto môže byť ministrom kultúry?


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


Na Slovensku má vzniknúť nové ministerstvo – podľa nás to bude ministerstvo turizmu a športu . Putin predsavil novú raketu s jadrovým pohonom – Burevestnik.
Lídri strán Smer, Hlas a SNS sa dohodli na rozdelení postov v budúcej vláde. Vyplýva to z memoranda o porozumení, ktorý dnes podpísali predseda Smeru Robert Fico, líder Hlasu Peter Pellegrini a šéf SNS Andrej Danko. Podľa dohody má Hlas získať post predsedu parlamentu, Smer kreslo predsedu vlády, strane SNS vytvoria nové ministerstvo. Deje sa tak necelé dva týždne po konaní predčasných parlamentných volieb.


Slovensko bude mať pravdepodobne ešte v októbri novú vládu v zložení Smer, Hlas a SNS. Lídri troch strán dnes podpísali memorandum o porozumení a vyhlásili, že mená ministrov v novej vláde spoznáme už čoskoro.
Z memoranda vyplýva, že Smer bude mať post premiéra a jeho nominanti obsadia šesť ministerských kresiel. Druhému najsilnejšiemu Hlasu pripadne sedem ministerstiev a jeho nominant obsadí aj post predsedu parlamentu. SNS, ktorá v septembrových voľbách získala 5,62 percenta, získa tri rezorty. Jedno z nich bude úplne nové a vznikne 1. januára 2024.
Na presný menný zoznam nominácií si ešte chvíľu počkáme. Viaceré médiá už však zverejnili predbežný zoznam budúcich ministrov. Je takmer isté, že predsedom vlády bude Robert Fico a šéfom parlamentu Peter Pellegrini.


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Chceme vám ponúknuť alternatívny pohľad na dianie vo svete a na Slovensku, ktorý sa líši od toho, čo nám podsúvajú oficiálne zdroje. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *