26. mája 2024

Rating SR klesne: agentúry dostali z Washingtonu povel a strelia Ficovi do chrbta

0

Rating SR klesne: agentúry dostali z Washingtonu povel a strelia Ficovi do chrbta


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


Autor textu: dedic/ilustrácia JNS

Slovenské financie leteli od nástupu Matoviča vo februári 2020 z dovtedajších pozícii dolu kopcom. Zadĺženosť, deficit, pokles HDP, inflácia…všetko sa zopsúvalo z mesiaca na mesiac. Každému radovému finančníkovi bolo už 2-3 roky jasné kam SR smeruje: Len elitné americké ratingové agentúry akosi nič nevideli, nepočuli a nekonali. Prečo ? Lebo to neboli /nikdy neboli/ a nie sú agentúry finančné ale agentúry politické. Respektíve americky geopolitické. V záujme svetovlády USA deformujú svetové finančné trhy. Odmeňujú a povzbudzujú poslušných a trestajú či zastrašujú odbojných. Sú čosi ako lietadlové lode USA na finančných vlnách. Z vzdialeného pobrežia USA prídu intervenovať tam, kde sú americké záujmy ohrozené. Priplávajú so svojim smrtonosným arzenálom čo najbližšie aj k tým najvzdialenejším neposlušným krajinám. Niekedy urobia iba bububu, no niekedy urobia v týchto krajinách také rozhodnutia, ktoré ich ekonomiku, spoločenský a verejný život riadne zdevastujú.

Lietadlové lode amerického kapitálu sa pustili na bojovú misiu aj v súčasnosti. Od ich úderu na kredibilitu a stabilitu slovenských financií a slovenskej ekonomiky nás delia už len hodiny. Možno minúty. Ratingové agentúry, najmä z USA každú chvíľu oznámia výrazné zhoršenie hodnotenia SR a čo je hlavné, – výrazné zhoršenie výhľadu slovenských financií.

A práve „výhľad“ je to čarovné slovíčko, ktorým sa budú agentúrni experti oháňať. Ním budú maskovať svoje 3-4 ročné mlčanie. Vraj až teraz, po nástupe novej vlády sa hrozné výsledky spôsobené predchádzajúcimi troma pro-západnými vládami ukázali v pravom svetle. Vraj až v priebehu 10 dní Ficovho vládnutia sa dobré na zlé obrátilo. Vraj až teraz vznikol dôvod /napr. 13 dôchodky, regulácia hypoték, bankové odvody/, aby agentúry vyslali varovný signál bankovým multinacionálnom. Až teraz zvolali: pozor, Slovensko je neposlušník ! Pozor, nie aby ste mu požičiavali ďalšie peniaze ! Pozor, svetová finanční lobby podriadená geopolitike USA vyhlásila okolo SR karanténu, ba vyriekla priam kliatbu. Pozor, SR bude odteraz až do odvolania /= odvolania súčasnej ľavicovej a národnej vlády ?/ prašivé. Nestýkajte sa s ním !

Finančný Západ poslal na čas hlasovania NRSR o programovom vyhlásení a dôvere pre novú vládu do Bratislavy darček. Čosi v ňom tiká-čosi je v ňom dobre načasované. Stačí, aby ho médiá otvorili – a bum ! Ficovci dostanú, o čo si koledovali…

Zhoršenie finančného ratingu SR je malý príspevok Západu slovenskej kontrarevolučnej opozícii, ktorá sa /ako som už včera písal/ chystá na svoje veľké chvíle. Na sériu provokačných „odvolávacích“ aktivít v parlamentu a následne /okolo 17.novembra/ aj na masové „demokratické“ odvolávačky militantných ficobijcov v bratislavských uliciach. Dnes /na TB Progresívneho Slovenska/ dokonca -pre tento účel vzniklo čosi ako akčný výbor“národného kontrarevolučného frontu“. Za účasti skolíkovanej SaS ale dokonca aj za účasti blázna Matoviča, zastúpeného jeho aktuálnym ošetrovateľom Šipošom. Dnes si kontrarevolucionári z Progresívneho Slovenska ťapli z matovičkármi zo Slovenska. –

-Samé slovíčko „Slovensko“ … Maskovanie sa „Slovenskom“ je tu až také teatrálne, také nekultúrne, také gýčové, že z neho práca amerických marketingových poradcov priam kričí…No a pritom je to všetko také jasné, také účelové, také silácky slabošské.

Zdá sa, že si USA a ich slovenskí lokaji na Slovensku o čosi koledujú. Volebná príučka im nestačila. V novembri im budú musieť Slováci dať asi ešte jednu „výchovnú“ facku navyše.


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *