Bývalá štátna tajomníčka za Lengvarského nahlásila podozrenie z korupcie. Eduard Heger ma žiadal, aby som to nemedializovala

0

Na snímke z¾ava štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva SR Michal Palkoviè, štátna tajomníèka Ministerstva zdravotníctva SR Lenka Dunajová Družkovská a infektológ a prednosta kliniky infektológie a cestovnej medicíny UNLP Košice Pavol Jarèuška poèas tlaèového brífingu po koordinaènom stretnutí v súvislosti so zvýšeným výskytom Hepatitídy typu A, v Košiciach 26. marca 2023. FOTO TASR - Veronika Mihaliková


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


Bývalá štátna tajomníčka za Lengvarského nahlásila podozrenie z korupcie. Eduard Heger ma žiadal, aby som to nemedializovala, vraví Lenka Dunajová Družkovská. Hovorí o znakoch nástenkového tendra a tvrdí, že počas celého obdobia na ministerstve bola odstrihnutá od informácií, od ktorých chceli, aby bola odstrihnutá.

Kauza s rozdeľovaním peňazí z Plánu obnovy doviedla Dunajovú Družkovskú k podaniu trestného oznámenia. „Istého vysokého štátneho funkcionára vydierajú a bolo to spojené s antedatovaním dokumentov nemocnice v Čadci,“ povedala pre denník Postoj. Otázku, či išlo o ministra Vladimíra Lengvarského, nekonkretizovala.

Analytik Martin Smatana z Inštitútu zdravotnej politiky podľa nej vedel, že výzva k Plánu obnovy unikla z rezortu zdravotníctva, a to v čase, keď nebol zamestnancom ministerstva. Oficiálne bola výzva k optimalizácii siete nemocníc zverejnená 30. decembra 2022, Smatana o nej rozprával už v októbri „na SME konferencii“, vraj „už koluje medzi určitými poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti“.

„Nešlo len o eurofondovú výzvu,“ povedala extajomníčka a za problematický označila tiež nástup bývalej námestníčky Poľnohospodárskej platobnej agentúry Petry Svobodovej do čela Zdravotníckej implementačnej agentúry.

Bývalého premiéra Eduarda Hegera podľa vlastných slov upozornila na nedostatky v dokumentoch. „Požiadal ma, aby som to nemedializovala a viac ‚nenabíjala opozícii delá‘, čo ani nebolo mojím cieľom. Keď som mu však povedala, že chcem podať demisiu, dodal, že je to moje rozhodnutie, ak chcem dopadnúť ako Zuzana Baťová,“ citovala Hegerovo vyjadrenie. Baťová je bývalá šéfka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv.

(postoj)


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Chceme vám ponúknuť alternatívny pohľad na dianie vo svete a na Slovensku, ktorý sa líši od toho, čo nám podsúvajú oficiálne zdroje. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *