13. júna 2024

Otazníky okolo panstva M. Majerského, jeho zastavaná plocha je 336 m2

Okolo panstva Milana Majerského je stále viac otáznikov jej zastavaná plocha je 336 m2. Na ďalších skoro sto metrov štvorcových je postavený záhradný domček

Zdielajte

👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


Ak by ste sa chceli pozrieť, ako žije jeden z najbohatších politikov na Slovensku, mali by ste navštíviť prešovského župana Milana Majerského šéfa KDH. Jeho vilu s plochou 336 metrov štvorcových by ste nenašli v žiadnej realitnej kancelárii, pretože je to skutočný unikát. Nie len že má nádherný výhľad na Tatry, ale aj samostatný domček pre hostí s plochou ako trojizbový byt. A to ešte nehovoríme o jeho obrovskom pozemku, ktorý je ako stvorený na grilovačky a oslavy. Pozrite sa na jeho majetok z vtáčej perspektívy a uvidíte, že to nie je žiadna bájka!

Vilu o rozlohe 336 metrov štvorcových si skutočne môže dovoliť iba máloktorý Slovák. Jedným z nich je však prešovský župan Milan Majerský, ktorý si k luxusu bývania v nadrozmernom dome s exkluzívnym výhľadom na tatranské štíty doprial aj neskromný domček pre návštevy s rozlohou trojizbového bytu a obrovský pozemok. Zábery z dronu na jeho nehnuteľnosť vyrážajú dych!

KRÁĽOVSKÁ HACIENDA
Do redakcie PREŠOV: DNES nám pozorný čitateľ zaslal zábery z výšky, ktoré zachytávajú rozľahlé panstvo prvého muža Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Milana Majerského v obci Mlynica pod Vysokými Tatrami. Na hektárovom fundamente je v brehu postavená nezvyčajná vila. Je v tvare písmena ypsilon, dve strany sú dlhšie, jedna kratšia. Pozdĺž najdlhšej časti strechy sú solárne panely, dovedna ich je až 18 kusov.

Vedľa stavby stojí oddelený domček o rozlohe 82 metrov štvorcových. Ako sa v minulosti župan vyjadril, je určený pre návštevy. Jeho manželka, europoslankyňa Miriam Lexmann, má totiž v Bratislave veľkú rodinu a keď ju prídu navštíviť, majú aspoň kde dôstojne prespať. Do očí udrú pri vstupe na obrovský pozemok aj dve veľké jazierka slúžiace na záchyt dažďovej vody. Ich vybudovaním boli investori v mlynickej lokalite Krásne Sady zaviazaní kvôli ochrane životného prostredia. Nechýbajú dlažbou vyložená prístupová cesta a chodníky, priestor na terasu a parkové úpravy.

POFIDÉRNA KÚPA?
Otázniky vyvoláva aj samotná kúpa gruntu na stavbu. Za spoločnosťou Krásne sady Mlynica, ktorá predávala pozemky v lokalite aj županovi, je rodina Zoričákovcov. Tá cez svoju firmu Azor kupovala podľa portálu oPeniazoch pozemky v Levoči za 10 eur za m2 v čase, keď bol primátorom mesta práve Majerský. Ten tvrdí, že s majiteľom firmy Zoričákom má iba formálny vzťah a že vtedajší predaj levočských mestských pozemkov schválila väčšina poslancov a že on svoj v Mlynici kupoval od inej eseročky.

Kriticky sa na adresu svojho bývalého straníckeho kolegu Majerského vyjadril aj expredseda KDH Alojz Hlina (dnes poslanec za SaS). Keď totiž Majerský ako šéf kresťanských demokratov krátko po voľbách počas rokovaní o zostavovaní vlády povedal, že so stranou Progresívne Slovensko ísť nechce a stranu vidí v opozícii, Hlina v nahnevanej reakcii uviedol, že dôvodom rozhodnutia predsedu kresťanských demokratov má byť vydieranie: “Majerský by pred nástupom do funkcie župana nevedel zaplatiť z úspor ani rekonštrukciu kúpeľne vo svojom panelákovom byte. Vo funkcii župana sa mu však začalo dariť, ale my, čo sme nepadli z hrušky vieme, že ani z platu župana a ani z platu europoslankyne neviete postaviť na hektárovom pozemku miliónovú haciendu (interval 1 500 000 až 2 000 000 eur). Mimochodom, hektár je 10 000 m2 a na taký pozemok s výhľadom na Vysoké Tatry musíte mať viac ako len založený byt v levočskom paneláku.”

Na FB profile Janko Bync sa objavili zaujímavé informácie po tom, ako nedávno zverejnil týždenník Plus7Dní Majerského bývanie, v ktorom sa predseda KDH vykresľuje, ako ”chudobný príbuzný”. Vyzerá to, že možno opak je pravdou a Majerský za 5 rokov vo funkcii sa dokázal dostať k státisícovým majetkom.

Janko Bync:

Pozor na hlavu pán Majerský, toto vám môže zlomiť väzy!

Utajovaná vila Prešovského župana Majerského, vyrástla na “trvalo trávnatých plochách” v lukratívnej oblasti priamo pod Tatrami.

Vážené dámy, vážení páni, milí priatelia,

o podozrivom, netransparentnom a korupčnom správaní predsedu Prešovského samospravného kraja a celoslovenskom predsedovi kresťanských demokratov Milanovi Majerskom, som už napísal na sociálnych sieťach viacero príspevkov, ale takýto morálny úpadok na ktorý som prišiel teraz, som naozaj nečakal. Pán Milan Majerský si robí dobrý deň zo svojích voličov, zo svojích stranických kolegov i z celého slovenského národa.

 Pred pár dňami, aby som bol presný 30.7.2022 zverejnil týždenník Plus 7 dni článok pod názvom “Pozor na hlavu, alebo s čím ma problém vo svojom byte pán Majerský.” Autor článku veľmi dojímavo opisuje, ako predseda Prešovskej vucky a celoslovenský predseda KDH skromne žije v jednoducho zariadenom štvorizbovom, panelákovom byte na sídlisku v Levoči, spolu so svojou druhou manželkou a dvomi dospelými deťmi z prvého manželstva. Spominaný byt kúpil pred ôsmimi rokmi a ešte dnes za neho spláca hypotéku. V časti, kde pán Majerský opisuje, ako ho opustila prvá žena a ako si v panelákovom byte s nízkymi stropmi obíja hlavu o zárubne a nízke priečky, som sa skoro rozplákal, tak mi ho chudáka prišlo ľúto. 

Keď nastúpoval v decembri v roku 2017 na úrad Prešovského samospravného kraja, ako jeho predseda, podľa majetkového priznania verejného funkcionára vlastnil iba spomínaný byt, zakúpený na hypotéku a osobné motorové vozidlo značky Škoda, na ktorý splácal leasing.

 V daňovom priznaní za rok 2019 už okrem bytu a autá uvádza, že sa stal stopercentným vlastníkom trvalého trávnatého porastu o výmere jedného hektára v katastri obce Mlynica. Nevedel som si vysvetliť, čo s trvalým trávnatým pozemkom chce prerastlý, kresťanský demokrat a prešovský župan robiť. Predstavoval som si, ako pán župán Majerský na obrovskom pozemku pod Tatrami pasie ovce, preto som sa tam išiel pozrieť. Predstavte si to obrovské prekvapenie, keď som namiesto oviec a trvalého trávnatého porastú našiel lukratívny stavebný pozemok o rozlohe jedného hektará, s obrovskou, honosnou rezidenciou. Vila ma zastávanú plochu 340 metrov štvorcových a pánovi županovi sa to asi málilo a po skúsenostiach z tlačeníce vo štvorizbovom byte, kde sa tlačili štyria ľudia si radšej nechal postaviť k víle aj ďalší záhradný dom o zastavanej ploche 90 metrov. Už hneď pri prvom pohľade na rozsiahlú rezidenciu, nádherné sadové úpravy, dve prekrásne úmelé jazera, ktoré lemujú prírodným kameňom vydlaždenú príjazdovú cestu k rezidencií je jasné, že pán župan na stavbe svojej vily nešetril. Na dome ešte nie je dokončená fasáda, ale je zrejme, že je tesne pred dokončením. Počas mojej návštevy bol na stavbe čulý ruch, robotníci dokončovali terénne úpravy a radi ma po dvore honosnej víly previedli. Z vonku, bolo vidieť, že interíéry obrovského domu sú už dokončené, zariadené a pripravené na nasťahovanie prominentného páru. 

 Pán Majerský si v tom štvorizbovom panelákovom byte, musel tu svoju hlavu poriadne obúchať, keď zabudol redaktorovi PLUS 7 dni spomenúť skoro dokončenú niekoľkomiliónovú rezidenciu pod Tatrami, s priamým výhľadom na tatranské štíty, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani arabsky šejk.

Aj keď je plat župana Prešovskej VUC na slovenské pomery celkom lukratívny a príjem pána župana za tých necelých päť rokov mohol byť podľa daňových priznaní okolo 3OO tisíc EUR, nechápem, ako sa môže zadlžený župan za jedno volebné obdobie stať ťažkým milionárom. Nerozumiem, ako sa môže trvalý travnatý porast pod Tatrami zmeniť na lukratívny stavebný pozemok s nádherným výhľadom na tatrtanské štíty v najlukratívnejšej štvrti Mlynice zvanej Smaragdy, kde sa meter štvorcový zeme podľa ponúk realitných kancelárií predáva od 130 až po 250 EUR za meter štvorcový. Nechápem, ani skutočnosť, aké šťastie musel mať pán predseda s ročným príjmom 60 až 65 tisíc EUR, že po roku vo funkcií župana sa mu podarilo prísť k tak lukratívnemu stavebnému pozemku, ktorý nazval “trvalý travnatý porast.” Ak zoberieme tu najlacnejšiu variantu, tak za pozemok musel pán župan zaplatiť viac ako milión EUR, k tomu hodnota domu spolu so záhradným domčekom o rozlohe viac, ako 420 metrov štvorcových, kde len sadové úpravy s jazierkom odhadujem na niekoľko stotisíc EUR.

Buď som sprostý, alebo naivný, ale nejde mi do hlavy, ako môže volený funkcionár, ktorý spláca hypotéku na byt, leasing na auto, za necelých päť rokov tak nehorázne zbohatnúť. Už vidím, ako bude pán župan svojím voličom rozprávať rozprávky a bájky, aké mal neuveriteľné šťastie pri kúpe pozemku, ako lacno kúpil “trvalý travnatý porast” za neuveriteľne nízku cenu. Ako na stavbu domu použil všetky úspory europoslankyne Miriam Lexmann, jeho druhej manželky a ako sa zadĺžil ďalším úverom, ale ani tak to nevychádza. Verím, že už mu to len tak neprejde a občania i jeho stranícky kolegovia mu za tu zlodejinu vystavia spravodlivý záverečný účet.

Som presvedčený, že už viem prečo boli na Prešovskej VUC, tak predražené zákazky, prečo boli vo verejných súťažiach preferované a zvýhodňované stále tie isté firmy. Už asi tuším, prečo bola vytunelovaná Energetická agentúra PSK a prečo peniaze z nej išli na účty firiem stranických kolegov. Už asi tuším, kde sú peniaze Prešovčanov z vytunelovanéj mestskej kasy.

 Ale aj tak, bol by som nesmierne rád, ak by sa pán Majerský postavil k tejto záležitosti ako chlap, aby už vytiahol hlavu z piesku a vysvetlil, ako na to všetko za necelých päť rokov našetril... 

 Vážený pán predseda PSK a predseda KDH pán Milan Majerský, ak máte v sebe ešte kúsok cti, tak vysvetlite prečo ste klamal svojím voličom i svojím straníckym kolegom a nepovedal pravdu, že vlastníte priamo pod Tatrami lukratívny stavebný pozemok, prečo ste ho nazval “ trvalý travnatý porast,” prečo ste zatajil vlastníctvo obrovskej rezidencie za niekoľko miliónov EUR a hlavne kde ste na to všetko nabral financie. A poprosím pravdu, tento národ sa už napočúval klamstiev až až.

Pre všetkých pätolízačov z KDH, ktorí chránia svojho vodcu tým, že chcú dôkazy, prikladám nižšie dôkazy a link na článok uverejnený v Plus 7 dni dňa 30.7.2022:

https://plus7dni.pluska.sk/domov/pozor-hlavu-cim-ma-problem-vlastnom-byte-majersky?itm_brand=plus7&itm_template=listing&itm_modul=articles-rubric-list&itm_position=25

presovdnes.sk/JNS/

3 thoughts on “Otazníky okolo panstva M. Majerského, jeho zastavaná plocha je 336 m2

 1. Pán Daňo potrebujem sa s vami skontaktovať.surne.jedna sa o človeka,ktorý okráda ľudí cez biele kone.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *