26. mája 2024

Hlbšie a hlbšie bahno mainstreamu

0

Hlbšie a hlbšie bahno mainstreamu/Ilustrácia JNS


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


MÁJE POSTAVENÉ, LETO JE BLÍZKO

Prvá väčšia akcia v obciach a mestách za nami. Stavanie májov už tradične otvára kultúrne podujatia organizované starostami a primátormi, ktorých bude počas nasledujúcich mesiacov neúrekom.

Už to nie je o strážení mája, ktorý nepríde zo susednej dediny niekto spíliť, ale o pretekoch v účasti na tej konkrétnej udalosti. Guláš a víno spoja pohnevaných, a zároveň vzniknú nové sváry, často vzniknuté nedorozumením zo slov po víne.

Sviatok práce oslávil premiér Robert Fico nočnou prácou, samozrejme, dotyčnému zamestnávateľovi urobil viac starostí ako pomohol, ale politika je aj o gestách. Fico stál po nočnej šichte ledva na nohách, a teraz tá predstava, že by to mal robiť 5 nocí po sebe…

Ficovo gesto bude terčom posmechu ešte niekoľko dní, veď v politike sa nič nedeje, teda okrem toho, štátny tajomník ministerstva kultúry Lukáš Machala by vo verejnoprávnom médiu povolil aj diskusiu o plochej Zemi. Aká to trúfalosť od tohto konšpirátora! Lenže keby boli politickí aktivisti aspoň trochu rozhľadení, tak by poznali diskusiu v českom verejnoprávnom rozhlase astronóma a astrofyzika Jiřího Grygara s podporovateľom terórie plochej Zeme Vladimírom Bačom. Od diskusie ubehli tri roky a na prekvapenie útočníkov proti Machalovi rozhlas funguje a explodoval, akurát Grygar, ktorého argumenty boli na úrovni tých Bačových, keďže Grygar súpera podcenil.

Štyri mesiace sme na Slovensku riešili zrážku Andreja Danka so semaforom, tri mesiace spoločenstvo Daniela Lipšica, začína zúrivosť proti boju s mimovládkami a zatiaľ čo počuť plač a škrípanie zubov Slováci vo veselosti stavali máje.

Hlbšie a hlbšie v bahne nachádzajúci bývalý hlavný mediálny prúd už nedokáže nastoľovať témy, ale živí sa senzáciami, ktoré senzáciami ani nie sú. Máme alebo nemáme na rodičovské dôchodky? Kedy budú samosprávy finančne “zahojené”? V akom stave sú výzvy z eurofondov?

Toto sú otázky, na ktoré by mal volič poznať odpoveď. Nie, či má, alebo nemá byť na verejnoprávnej televízií debata o tvare Zeme. Témou nie je digitálne euro, ktoré prejde, ale či sa nám podarí zastaviť jeho programovateľnosť. A v neposlednom rade ako sa vysporiadať s ekonomickou vojnou proti Rusku, ktorá zráža na kolená nás, a aby toho nebolo málo ešte ideme byť najekologickejšou oblasťou na Zemi, či už guľatej, alebo plochej.

Roman Martiška

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *