25. júla 2024

Pán Zápalka a Dráčik Čurilláčik

Savenna Mounteloup Pán Zápalka a Dráčik Čurilláčik

Zdielajte

Stránka obsahuje článok od Savenny Monteloup, ktorý diskutuje o dvoch prípadoch týkajúcich sa obvinení a dohôd o vine a treste na Slovensku.

  • Prípad Juraja: Savenna Monteloup: Juraj bol obvinený z podpaľačstva reštaurácie, ale ukázalo sa, že v čase údajného činu bol hospitalizovaný na onkológii a nemal konflikt s majiteľom reštaurácie.
  • Znalecký posudok: Znalecký posudok vylúčil obvinenie z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia, pretože vedľajší dom by nezhorel.
  • Dohoda o vine a treste: Pán Zápalka (pseudonym) sa priznal k trestu osem rokov väzenia, hoci znalecký posudok naznačoval maximálne sedem rokov.
  • Prípad Zoroslava Kollára: Kollár podpísal dohodu o vine a treste po tom, ako bol pod tlakom a obával sa, že skončí ako Dušan Kováčik, ktorý bol odsúdený bez dostatočných dôkazov.

Článok Savenny Monteloup tiež kritizuje postup polície a prokuratúry a spochybňuje spravodlivosť právneho systému na Slovensku.


Savenna Monteloup: O dvoch dohodách o vine a treste Kde bolo tam bolo, bol raz pán Zápalka (pseudonym). Pán Zápalka pri výsluchu tvrdil, že Juraj mal osobný spor s majiteľom reštaurácie X a že zrejme Juraj nezniesol v dedine novú konkurenciu a preto požiadal pána Zápalku, aby reštauráciu X podpálil.

Milého pána Zápalku mal Juraj naložiť v Bratislave do svojho auta a odviezť do dediny za Bratislavou až k reštaurácii X, aby mu ju ukázal. Lebo veď keď si zháňate niekoho, kto za Vás urobí nenápadne špinavú robotu, tak nie je nič rozumnejšie, ako zobrať ho svojím autom až na miesto činu. Píše Savenna Monteloup

Tak Vás určite s páchateľom nikdy spájať nebudú …

Tento výlet sa podľa svedectva pána Zápalku a obvinenia spísaného pánom Ďurkom uskutočnil v čase, keď sa uskutočniť NEMOHOL. Juraj v tom čase nikde pána Zápalku autom nerozvážal, lebo sa povaľoval na onkológii, kam ho dostali vážne zdravotné komplikácie.

Napokon sa ukázalo, že Juraj nemal ani konflikt s majiteľom reštaurácie a že síce vlastnil konkurenčnú reštauráciu, ale tento priestor prenajímal za paušálny mesačný nájom a teda jeho príjmy vďaka konkurenčnej reštaurácii X neklesli.

Takže Juraj bol nevinný presne tak, ako si o tom písali naši chlapci na whatsappe.

Staršie ročníky si iste spomenú na rozprávkový seriál o dráčikovi, ktorý veľmi chcel byť požiarnikom, ale aj tak vždy všetko zhorelo. Podobný Dráčik Čurilláčik (pseudonym) sa objavil v tomto prípade a rovno priletel s novým obvinením, že Juraj nielenže chcel dať zapáliť reštauráciu, ale od horiacej reštaurácie by sa podľa Dráčika chytil aj vedľajší obytný dom a Juraj a pán Zápalka sa teda mali dopustiť obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia v štádiu pokusu, za čo im hrozil podstatne vyšší trest.

Hej, to sa stále ešte bavíme o tom Jurajovi, ktorý ležal v čase skutku na onkológii. Lenže polícia potrebuje znalecký posudok, ktorý by dokázal, že by sa naozaj chytila aj vedľajšia bytovka, ako v uznesení o obvinení tvrdil Dráčik Čurilláčik. Dňa 06.11. 2020 znalec z Kriminalisticko – expertízneho ústavu (ďalej KEÚ) vypracoval znalecký posudok, z ktorého záverov vyplýva, že sa NEPOTVRDILA právna kvalifikácia obzvlášť závažný zločin všeobecného ohrozenia. Preklad: vedľajší dom by nezhorel.

Opakujem: nezhorel.

Ale skúste to vysvetliť tvrdohlavému kŕdľu dráčikov… Dňa 10. 11. 2020 z KEÚ doručili na NAKA znalecký posudok. Dňa 19.11.2020 nechal pán Šúrek schváliť súdny senát v zložení Klemanič, Záleská a Buvala dohodu o vine a treste s pánom Zápalkom. Myslíte si, že v nej zohľadnil znalecký posudok, ktorý vylučoval všeobecné ohrozenie? Ale kdeže.

Na dohode sa so Zápalkom dohodli ešte pred doručením posudku, tak hádam si nebude prirábať robotu… Pán Zápalka mal podľa znalečáku dostať maximálne SEDEM rokov, ale keďže o znalečáku (predpokladám) netušil, na súde vyhlásil, že súhlasí s trestom OSEM rokov. Prokurátor súhlasil tiež. Vybavené. Ďalší!

Pán Zápalka sa po tomto svinstve nemôže odvolať, lebo mu to nedovoľuje zákon.

A pani prezidentka svojím podaním na Ústavný súd zariadila, že ani túto Dohodu o vine a treste – zjavne neférovú a to som ešte jemná – nemožno ani otvoriť. Tak gratuľujem, pani prezidentka.

A aby ste nemuseli národu klamať, že novela mala pomocť len smerákom, tak vedzte, že tento zúfalý pán Zápalka, ktorý si odsedí všetko, k čomu sa v rukách ÚŠP, čurillovcov a špecializovaného súdu priznal, sa volá pán Kaňuch. Spomeňte si na tohto zbytočne uvazneného slovenského občana až budete sladko vyprávať o tom, ako bránite právny štát. Druhý “dohodár”, o ktorom by som Vám rada napísať, je Zoro Kollár.

Zoro Kollár bol pred svojim “priznaním” pod takým tlakom, že radšej spísal u notára, čo sa mu dialo.

O pár týždňov už vyhodnotil svoju situáciu tak, že nechce skončiť ako Dušan Kováčik, ktorého odsúdili za logický nezmysel a bez reálnych dokazov a aj napriek tomu, že sa v inom prípade objavili svedkovia popierajúci tvrdenia korunných svedkov proti Kováčikovi.

“Stroj na nespravodlivosť” teda fungoval na plné obrátky a Zoroslav Kollár sa rozhodol ustúpiť zo svojich pozícii a podpísať Dohodu o vine a trest

[monsterinsights_popular_posts_widget]

Pani prezidentka, Vy ste si blízka s pánom pápežom.

Prosím, informujte ho, že vďaka prokurátorovi špeciálnej prokuratúry máme na Slovensku zaevidovaný ďalší zázrak: podľa Dohody o vine a treste Zora K. bol totiž korunný svedok proti Zorovi preukázateľne na dvoch miestach zároveň.

Alebo že by aj táto Dohoda uzavretá prokurátrom špeciálnej prokuratúry bola v skutočnosti ľahko preukázateľná LOŽ??

Savenna Monteloup TGDovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. ĎakujemeDiscover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *