Dočasne poverený premiér Eduard Heger oznámil odchod z hnutia OĽANO. Na sociálnej sieti napísal, že má vlastnú víziu o politike, urobil tak krátko pred polnocou. V minulosti takto dôležité veci komunikoval Igor Matovič

0

“Dnes sa moja úloha a poslanie v hnutí naplnili. Mám vlastnú víziu o politike. Viem, že ak ju chcem naplniť, musím sa vydať vlastnou cestou,” vyhlásil.

Svoje pôsobenie v OĽANO Heger označil za jednu z najdôležitejších životných etáp. “Dostal som od hnutia dôveru a príležitosť byť súčasťou vlády a neskôr riadiť našu krajinu. S hnutím som si prešiel dlhú spoločnú cestu. Zažili sme náročné i pekné chvíle. Robili sme aj chyby, pretože nie sme dokonalí, pretože sme len ľudia,” skonštatoval a poprial OĽANO do ďalšieho politického života len to najlepšie. Líder hnutia Igor Matovič mu v komentári poďakoval za spoločnú cestu a poprial veľa šťastia.

Nový politický projekt by mal Heger tvoriť s dočasne poverenými ministrami Jaroslavom Naďom či Jánom Budajom. Všetci traja boli súčasťou predsedníctva OĽANO. Šéf poslaneckého klubu Michal Šipoš už cez víkend avizoval, že pokiaľ Heger odíde z OĽANO, hnutie mu “nebude robiť zle” a mal by vládu viesť až do predčasných parlamentných volieb.

Reakcia lídra OĽaNO Igora Matoviča bola veľmi stručná: “Edo, veľa šťastia a Dík za spoločnú cestu.”

Dlhodobo sa hovorí, a netají sa tým ani dočasne poverený minister, že spolu s Hegerom opustí OĽaNO aj Jaroslav Naď. Ten sa zatiaľ priamo nevyjadril. Na 12. hodinu ale avizoval tlačovú konferenciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *