Kéry reaguje na rozhodnutie súdu o paragrafe 363: Kto sa teraz ospravedlní Žilinkovi?

0

SLOVENSKO: Opozičný poslanec a predseda parlamentného zahraničného výboru Marián Kéry upozorňuje, aký rozruch spôsoboval paragraf 363 pred definitívnym konštatovaním Ústavného súdu SR, že nie je protiústavní. Vládni politici pravidelne tvrdili, že paragraf je nadužívaný, zneužívaný a naviac protiústavný.

Po tom, čo sa po rozhodnutí súdu ukázalo, že odhad strán ako SaS, OĽANO, či prezidentky SR Zuzany Čaputovej, rozhodne nebol správny, nastalo zaujímavé ticho.

Zdroj: fb/marian.kery.nrsr

Kričali, ale boli umlčaní súdom

„Kričali, že paragraf, umožňujúci generálnemu prokurátorovi zrušiť právoplatné rozhodnutie prokurátora alebo polície, ak bol ich rozhodnutím alebo v konaní porušený zákon, je v rukách jedného človeka a nie je možné sa proti rozhodnutiu odvolať. Pravda bola taká, že im ani tak neprekážal paragraf 363, ako to, že na pozícii generálneho prokurátora nemali svojho človeka. Chvalabohu. Pretože v osobe Maroša Žilinku, zvoleného v parlamente, je na pozícii generálneho prokurátora človek, ktorý si ctí spravodlivosť a aj počas vlád Igora Matoviča a Edurda Hegera sa ozval vždy, keď mal pocit, že je porušovaný zákon,“ uviedol vo svojom stanovisku Kéry.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka si podľa neho zaslúži uznanie za to, že sa generálna prokuratúra pod ním stala takým orgánom činným v trestnom konaní, ktorý v žiadnom prípade nepodlieha tlaku médií a politikov.

Útoky na Žilinku boli časté

„Hoc riskoval útoky na svoju osobu zo strany Matoviča, Sulíka a spol., vedel, že nemôže byť ticho, keď sa za zákon považujú krvavé oči niektorých politikov, bažiacich len po tom, ako si v obraznom pexese vyškrtať čo najviac opozičných politikov po vzatí do väzby,“ pokračuje Kéry.

Ten nenechal suchú nitku ani na médiách, z ktorých niektoré robili v boji proti paragrafu podľa poslanca poriadnu nadprácu. „Kde sú teraz, keď Ústavný súd Slovenskej republiky rozhodol, že paragraf 363 nie je protiústavný a ani nezasahuje do súdnej moci? Prečo sú viac-menej ticho? Kto sa teraz ospravedlní generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi za všetky tie útoky a urážky, ktoré musel v boji za spravodlivosť, ktorej súčasťou bolo aj ubránenie zmysluplnosti paragrafu 363, strpieť?,“ uzavrel Kéry.

ZDROJ: Ereport/ FB Marián Kéry/NRSRPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *