CNN: Lukašenko zasiahol proti rozvracačským globalistickým médiám a mimovládkam: “V našej krajine nebudú “operovať” žiadne nepriateľské médiá!”

0

BIELORUSKO: Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko podpísal v sobotu zákon, ktorý zakazuje v Bielorusku pôsobiť “nepriateľským” zahraničným médiám. TASR o tom informuj podľa správy televízie CNN.

Lukašenko rázne zasiahol

“Cieľom dokumentu je zlepšiť mechanizmy na ochranu národných záujmov v mediálnej sfére ako aj rozšíriť počet nástrojov na reakciu voči nepriateľskému konaniu v Bielorusku,” píše sa o zákone vo vyhlásení Lukašenkovej tlačovej kancelárie.

Tvrdý zákon

Zákon podľa vyhlásenia umožňuje zakázať na území Bieloruska činnosť zahraničných médií, ak zahraničné krajiny príjmu “nepriateľské” kroky proti bieloruským médiám.

Krátko po spustení invázie na Ukrajinu podpísal aj ruský prezident Vladimir Putin zákon, ktorým zakázal šírenie “nepravdivých informácií” o ruskej armáde a invázii na Ukrajinu.

Vzbura vagnerovcov

Lukašenko zákon podpísal po tom, čo tento týždeň uviedol, že do Bieloruska dorazil zakladateľ ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin. Ten tak spravil na základe dohody o ukončení jeho ozbrojenej vzbury proti ruskému vojenskému vedeniu, ktorú sprostredkoval Lukašenko. Bieloruský líder pritom v rovnakom čase uviedol, že do jeho krajiny dorazili aj ruské jadrové zbrane.

ZDROJ: Ereport/CNNUpozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *