24. júla 2024

Šimečka hrubo uráža tretinu občanov Slovenska, vraj: „Svine, spolupáchatelia!“ Pravdepodobne sa tento nešťastný kolaborant snaží takto zbaviť svojich pocitov a podvedomého sebahodnotenia

Zdielajte

SLOVENSKO: Otec predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku, Milan M. Šimečka, si v debate s liberálnou novinárkou Monikou Tódovou poriadne uletel. Šimečka to rád hrá na nezávislého intelektuála, no zdá sa, že vo svojich vyjadreniach o názorových oponentoch vie byť poriadne primitívny a oplzlý. V debate sa okrem neho objavil aj bývalý poradca prezidentky Zuzany Čaputovej Marián Leško, či ďalšia z liberálnych a progresívnych hviezd Matúš Kostelný. Problémom je, že takéto debaty bez názorových oponentov, hoci sa tvária nestranne, rozhodne objektívni nie sú. A hostia sa snažili poriadne ľuďom nanútiť, nech nad svojou voľbou príliš nepremýšľajú, ale nech si zoberú k srdcu ich odporúčania.

„V niektorých zásadných otázkach, kto vlastne zaútočil na Ukrajinu, kto je obeť a kto je agresor, je to také jednoduché ako v tridsiatom deviatom, keď Hitler napadol Poľsko. Treba ľuďom hovoriť, že ak budú voliť, môžu urobiť službu demokracii, alebo môžu byť spolupáchateľmi zničenia. Vyhovárať sa, že pravda je niekde uprostred, je čisté alibi,“ uviedol Šimečka na adresu voličov Smeru, Sme rodina, Republiky, či SNS.

(Anti)liberál Šimečka?

Šimečka zároveň dodal, že ľudia volia Smer a iné strany, ktoré sa mu nepáčia preto, lebo v nich politici prebudili svine. Zaujímavá interpretácia liberalizmu, ktorý mimo iného je jednoznačne aj o rešpektovaní názoru iných, teda aj inej politickej voľby. To však už Šimečkovi veľmi nevonia.

„Blaha je symptóm celej strany Smer. On aj strana spĺňajú definíciu fanatizmu, ktorý má iba jeden smer vývoja, a to radikalizáciu. Takto fanatizmus funguje vždy. Premýšľam o tom, ako je možné, že Slovensko sa ocitlo v situácii, že takíto ľudia majú v prieskumoch 20 percent, a je to veľmi ťažké a stále nemám úplne odpoveď. Mám len také čiastkové vysvetlenia,“ pokračuje v urážaní opozičnej strany, jej členov a voličov.

Ak nechcú vládnuť s Matovičom, nebudú asi vládnuť vôbec

Na druhej strane odmieta, že by liberálne a progresívne strany, ktoré podporuje, mali ísť do vlády s Igorom Matovičom (OĽANO). Najzaujímavejšie na tom je, že podľa najnovších prieskumov sa zdá, že to vôbec nebudú progresívci, kto si bude v skutočnosti vyberať. A ak im nevonia ani Fico, ani Matovič, je takmer nereálne, aby vládli. Nehovoriac o tom, že sa zdá byť takmer isté, že Smer o spoluprácu s nimi mať záujem rozhodne nebude.

„Neviem si predstaviť, že niekto z demokratických strán, možno okrem Hegerových Demokratov, ktorí sa tam však zrejme nedostanú, by chcel ísť s Matovičom do koalície. To môže znamenať, že nebude možné zostaviť žiadnu vládu,“ dodal Šimečka.

ZDROJ


Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *