Seriál – 51 káuz vládnej chunty, ktorá sa chcela zapísať do dejín

0
51 káuz vládnej chunty, ktorá sa chcela zapísať do dejín

51 káuz vládnej chunty, ktorá sa chcela zapísať do dejín

ÚVOD: Prečo som sa rozhodol zosumarizovať kauzy Matovičovej a Hegerovej vlády

Posledný februárový deň roku 2020 sa do zapísal do dejín Slovenska. Žiaľ, čiernym písmom. Ľudia sa totiž nechali oklamať Igorom Matovičom a jeho hnutiu aktivistov, amatérov, či ľudí doslova pozbieraných na ulici dali viac ako štvrtinu všetkých hlasov.

Igor Matovič totiž pred voľbami zahral ľuďom na city a navodil atmosféru, že bývalým papalášom zo Smeru zhabe majetky a aby ukázal, že to myslí vážne, vycestoval do Francúzska a na nejakú vilu v Cannes, o ktorej tvrdil, že patrí bývalému smeráckemu ministrovi Počiatkovi, nalepil ceduľu „Majetok Slovenskej republiky“. Nikomu vtedy nevadilo, že išlo o majetok nejakého Francúza, ľudia Matovičovým klamstvám uverili a 20. marca 2020 sa tento daňový podvodník z Trnavy stal predsedom vlády. A vyhlásil, že chce byť premiér, ktorý sa zapíše do dejín. Žiaľ, podarilo sa mu to, ale v negatívnom svetle. V tom najnegatívnejšom.

O tom, kto je Igor Matovič, veľa hovoriť nemusíme, veď ho poznáme všetci. Je to vynikajúci politický marketér, ktorý vie každú kauzu prekryť nejakým „skvelým nápadom“, ktorý počas jeho vládnutia dostal pomenovanie atómofka.  

Zároveň je to zákerný plagiátor, ktorý keď ide o druhého, kričí chyťte zlodeja, ale keď je zlodejom on, tak sa tvári ako najväčšie neviniatko. A keďže tých káuz mal naozaj veľa – a nielen on, ale celá jeho vláda a aj tá nasledujúca, v ktorej robil ministra financií – on, daňový podvodník, ktorý na matkinu Fabiu rozpisoval každý deň 600 km, aby si znížil daňový základ…

Ale to sú staré premlčané hriechy, má už kopec nových. A nielen on, ale aj jeho politická spolupútnička Veronika Remišová, jeho verný Edo Heger, ktorý si založil druhé OĽANO a nazval ho Demokrati.

Na mnohé z týchto káuz, ktoré Vám chcem pripomenúť,  som poukazoval viac ako tri roky vo svojich videách a keďže som presvedčený, že Matovič pred voľbami opäť vymyslí niečo, čím oblbne ľudí, tak som sa rozhodol pripraviť tento seriál. Káuz by sme našli niekoľko stoviek, ale keďže aj ja kandidujem do parlamentu a na kandidátke strany HLAS – sociálna demokracia mám číslo 51, rozhodol som sa vybrať 51 káuz. Takže, prvú kauzu nájdete už zajtra na mojom blogu na Pravde, na Facebooku, ale aj na mojom Youtube kanáli.

A keďže my sme strana riešení, ku každej kauze sa budem snažiť dať aj návrh, čo by sme spravili my, aby sa kauza už nikdy neopakovala.

Budem vďačný za každú interakciu, každé zdieľanie, aby sme čo najväčšiemu počtu ľudí pripomenuli, kto nám tu posledné viac ako tri roky vládol a kto sa teraz tvári ako opozičný politik.

Martin Dorčák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *