29. februára 2024

Video-Klamstvá, lži či otázky, ktoré viac provokujú ako sa chcú na niečo zmysluplné spýtať, to je súčasný dezinfo mainstream. Tomáš Taraba im to jasne vysvetlil

0

Tomáš Taraba-zatiaľ "iba" za 62 miliónov. Do toho prirátajme stovky miliónov čo poslali kamarátom na momky a vybraným kamarátom na nákup predražených testov.


👉Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame👈


Niektorí novinári doslova penia z toho, že ich viacerí ministri, ba dokonca i sám premiér doslova ignorujú a odmietajú sa s nimi rozprávať. Patria medzi ne napríklad denník SME, DenníkN, Aktuality.sk či TV Markíza. Dôvod im síce niekoľkokrát vysvetlili, no oni si idú svoje – je to vraj šikana a cenzúra.

Klamár a hoaxer z DenníkaN

Klamstvá, lži či otázky, ktoré viac provokujú ako sa chcú na niečo zmysluplné spýtať, sú klincom, ktorý si do pomyslenej rakvy zabili samotní novinári a médiá, pre ktoré pracujú. Mnohé z nich sa „vyfarbili“ už počas pandémie COVID-19, keď nepripúšťali žiadnu inú pravdu iba tú, ktorá sa práve hlásala a alternatívne média priam nenávideli a nenávidia, ale i neskôr, keď bol vo vláde Igor Matovič, Eduard Heger či Ľudovít Ódor, respektíve keď začala vojna na Ukrajine. O vojne mainstreamových médií proti stranám Smer-SSD, Hlas-SD a SNS azda ani netreba hovoriť. A toto všetko sa im teraz vracia ako bumerang.

Ak si vy myslíte, že si tu budete vymýšľať vlastné príbehy, len vám to nezapadlo, tak my dvaja sa nemáme veľmi o čom baviť.Tomáš Taraba, minister životného prostredia, predseda Život Národná strana

Žiaľ, niektorí redaktori z týchto médií, ba ani samotné redakcie, sa vôbec nepoučili a vo svojej línii všetko koaličné kritizovať, poprípade zavádzať či dokonca klamať majú na dennom poriadku. Doslova excelentne „vyškolil“ na svojej tlačovke minister životného prostredia za stranu SNS Tomáš Taraba, od ktorého chcel nejaké informácie redaktor DenníkaN. Svoje „školenie“ novinára zverejnil Tomáš Taraba v krátkom statuse aj videu na sociálnej sieti. „Klamár a hoaxer z DenníkaN prišiel dnes na moju tlačovku, tak pred všetkými som mu to vysvetlil,“ napísal v krátkom statuse Tomáš Taraba.

Taraba žiadny ľahký terč nebude

„Budúci týždeň odlietate na svetovú klimatickú konferenciu, je už jasnejšie aký tam bude váš program, alebo aké ciele vašej agendy?“ snažil sa redaktor DenníkaN spýtať ministra Tarabu. „Viete čo, pán redaktor, vám som venoval 25 minút naposledy keď ste došli na Ministerstvo životného prostredia a napísali ste ten primitívny hoaxerský článok, kde ste si vymysleli, že pani prezidentka a ja máme problémy ísť v jednom lietadle. Ja si vyprosím, aby ste sa takýmto štýlom primitívne navážali, či do pani prezidentky, či do mňa,“ pustil sa Taraba do redaktora, ale to nebolo z jeho strany všetko. „Ak si vy myslíte, že si tu budete vymýšľať vlastné príbehy, len vám to nezapadlo, tak my dvaja sa nemáme veľmi o čom baviť,“ dodal minister.

Keď si myslíte, že zo mňa budete robiť nejaký ľahký terč, tak to ste na veľkom omyle. A nabudúce vám odporúčam, normálne choďte na webstránku, najskôr tam si kliknite, ako to vyzerá, aký je tam program, a potom dôjdete sám na to, že aké stretnutia budú. Druhé, čo si vyprosím voči vám, čo ste napísali, že ja som riziko, že sa tam stretnem s predstaviteľmi nedemokratických režimov. Tak mi povedzte jedného, s ktorým sa ma stretnúť,“ vyzval redaktora minister. Na svoju obranu, že on sa pýta, že… mu Taraba povedal: „Nie, vy ste napísali, že prezidentka so mnou nechce ísť, lebo sa tam idem stretnúť s predstaviteľmi nedemokratických režimov. Tak sa vás ako DenníkaN pýtam, že s akým?“

Tomáš Taraba redaktorovi ďalej vysvetlil, že na konferencii bude mať 25 stretnutí, a z tých 25 stretnutí sú to ministri životných prostredí všetkých demokratických najvyspelejších ekonomík sveta. „Tak mi povedzte toho jedného z nedemokratického režimu, s ktorým má byť,“ žiada minister redaktora. „Čiže ak je váš program?“ nedá sa zatlačiť do kúta „informovaný“ redaktor. „No tak si kliknite, a tam uvidíte. A vám ako poslednému ho zverejním. Bude to na webstránke. A vy určite nebudete mať exkluzivitu po tomto aby ste vedeli, aký je môj program,“ zakončil Tomáš Taraba diskusiu s redaktorom DenníkaN.

Zdroj: FB / Tomáš Taraba


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *