24. júla 2024

Francúzske voľby ukázali, že demokracia na Západe je iba ilúzia

Francúzske voľby ukázali, že politická pluralita na Západe je iba ilúzia.

Zdielajte

  • Politická Situácia vo Francúzsku: Článok diskutuje o nedávnych voľbách vo Francúzsku. Kde podľa autora nezvíťazila autentická vôľa ľudu, ale zákulisné hry a vplyv tzv. deep state.
  • Kritika Liberálnej Ľavice: Autor kritizuje liberálnu ľavicu a progresivizmus. Tvrdiac, že politická pluralita na Západe je len ilúzia a že liberáli a socialisti sa spoja, keď je to potrebné.
  • Slovenská Politická Scéna: Článok tiež spomína slovenskú politickú stranu Hlas. A jej postoj k národným a hodnotovým témam, ako aj k otázke zbrojenia Ukrajiny.
  • Výzva pre Slovensko: Autor vyzýva k ostražitosti voči možným liberálno-progresívnym pučom na Slovensku a k príprave na obranu národnej demokracie.

Dohlasované. Vo Francúzsku nezvíťazila le Penová, nezvíťazila autentická vôľa ľudu, ale jej intrigánsky kalk. Zákulisie a dlhé ruky deep statu. Francúzska lekcia pre všetkých, čo veria v liberálnu ľavicu teda v ľavicu podľa strihu bruselskej paneurópskej sociálnodemokratickej/socialistickej strany PES.

Francúzske voľby ukázali, že politická pluralita na Západe je iba ilúzia.

Ak liberálnemu kapitalizmu tečie do topánok, spoja sa socialisti bez problémov s pravičiarmi. Na spoločnej báze: na báze progresivizmu a liberalizmu. Ak ide o poražku národne orientovanej strany Le Penovej, nemajú Macron a Melanchon problém vzájomne si povymieňať hlasy a rozdeliť si sféry moci nad francúzskym ľudom. Ak ide o náhradu liberálno-progresívnej karikatúry demokracie skutočnou alternatívou, teda pro-národnou stranou, zvesia ľavičiari a pravičiari svoje masky – a ukáže sa, že ide iba o dve úpravy toho istého modelu, – modelu liberálno.progresivistickej totality.

Toto platí pre Francúzsko, pre Nemecko pre všetky krajiny Západu s výnimkou Maďarska a azda aj Slovenska. O Slovensku pochybujem preto, že strana Hlas spieva tu a tam dvojhlasne: raz spolu so Smerom a SNS, no inokedy, ak ide o hodnotovú základňu politiky – hovorí Hlas o odsune kultúrno-hodnotových tém na neurčito. Neprekvapuje, ako bleskovo reagoval ideológ Hlasu pán Tomáš na Ficov návrh z Devína, aby sa tradičné hodnotové vlastenecké články ústavy SR ešte viac posilnili.

Na druhej strane však prekvapuje rýchlosť, s akou Pellegrini vyfarbuje SR sťa najvzornejšieho zbrojára Ukrajiny.

Pellegrini a spol. pred voľbami zdôvodnili svoj negatívny postoj k priamym dodávkam slovenských zbraní na UA tým, že máme prázdne armádne sklady. Sklady sa postupne zaplňujú. Uvidíme, ako to ovplyvní hlasistickú rétoriku. Pellegriniho vychvaľovanie sa komerčnou zbraňovou nadprodukciou, končiacou na UA, však čosi naznačuje. Dosť jasne a dosť presne…

Zmena postojov salámovou metódou je zaujímavá vec. Málokedy sa podarí tak, ako to meniči postojov zamýšľali. S výnimkou Talianska, kde kedysi anti-Západná a pronárodná premiérka Meloniová s chápavým postojom k politike Ruska po nástupe k moci prešla na druhú stranu frontu a stala sa z nej fanatická anti-ruská politička. Le Penová postupovala v poslednom čase podobne: so snahou získať na svoju stranu malomeštiacke vrstvy obyvateľstva, začala svoj pôvodný postoj, teda stop ďalšej protiruskej angažovanosti Francúzska na Ukrajine meniť.

Predvčerom už dokonca hovorila, že ak získa po voľbách moc, posilní vojenskú pomoc Ukrajine.

Z pôvodného protivojnového postoja Le Penovej zostala už len výhrada k používaniu francúzskych rakiet proti cieľom v hĺbke ruského územia. Le Penová ustupovala a ustupovala. Miesto víťazstva však dosiahla pravý opak, -radikálne vlasteneckých voličov znechutila a nových voličov z malomeštiackeho stredu nezískala. Zľavovaním na radikálne vlasteneckých stanoviskách však vytvorila atmosféru, v ktorej potom ľavičiari menej bolestivo zahlasovali za „macronovcov“ a „macronistom“ nebolo zaťažko hodiť hlasovací lístok donedávna nenávidenej ľavici.

Francúzske poučenie pre Slovensko ? Po prvé, ak pôjde do tuhého a na pretras sa dostanú gruntovné hodnotovo-civilizačné témy slovenského myslenia, buďme pripravení na „obetu“ hlasistickek ľavice a jej liberálno-progresívny puč. Možno nie u celej strany Hlas, možno iba u menšiny. Aj to však asi postačí na zablokovanie zmien v ústave, ktoré by sa týkali možných posunov napr. v súvislosti s legislatívou okolo LGBTI, v súvislosti s genderizmom, interrupciami, konzumom „ľahkých“ drog, imigrantmi, vzťahom ku r.k. kresťanskej cirkvi, vzťahom ku grinpisáckym experimentom, a pod.

Po druhé, aj malé nenápadné rétorické zmeny v slovníku Pellegriniho

vo vzťahu k vyzbrojovaniu Ukrajiny slovenskými zbraňami možno postačia na to, aby sme o pár mesiacov uvideli aj na Slovensku paradox. Pri ktorom budú ľavičiari z Hlasu podporovať liberálov z SaS a progresívcov s PS a naopak.

Slovensko bohužiaľ už Západ dôkladne k sebe pripútal. A tak sa nečudujme, ak volebné móresy z Francúzska prídu onedlho aj na Slovensko. A znemožnia trebárs užšiu spoluprácu súčasnej vládnej koalície s politickou stranou Republika. Ak by sa na Slovensku, podobne ako vo Francúzsku, situácia vyvíjala ku ešte viac vlasteneckej konzervatívnej vláde, buďme si istí, že sa zákulisné ťahy liberálov a progresívcov proti národnej demokracii objavia aj v SR. Buďme si toho vedomí a vopred sa na to pripravme !Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. ĎakujemeDiscover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *