26. mája 2024

Progresívci sú novou morovou ranou pre Slovensko. Spišiak pripustil legalizáciu všetkých tvrdých drog! Blaha: Progresívne Slovensko prerazilo všetky dná

0

SLOVENSKO: Spišiak pripustil legalizáciu tvrdých drog! Bývalý policajný prezident a nová posila Progresívneho Slovensko Jaroslav Spišiak sa v rozhovore s novinárkou Monikou Tódovou nechal počuť, že na Slovensku by uvažoval aj o legalizácii všetkých drog, vrátane tvrdých. Odôvodňuje to tým, že po legalizácii by cena drog klesla a díleri by na nich nezarábali tak veľké peniaze. Zároveň dodáva, že človek má právo rozhodovať sa samostatne.

Na Slovensku momentálne prebieha debata o dekriminalizácii marihuany, čo v zahraničí dnes už nie je niečo neobvyklé. Existuje predpoklad, že Slovensko čoskoro pristúpi minimálne k zníženiu trestov za držania marihuany, keďže sudcovia, hlavne tí starší, majú záľubu v trestaní takýchto skutkov niekedy až vyššími sadzbami v porovnaní s tým, aké dostanú zločinci napr. za vraždu, alebo za vážny ekonomický trestný čin.

Uletené nápady progresívcov

Debata o legalizácii všetkých drog však znie uletene aj na pomery progresívcov, ktorí sa netaja liberálnym nastavením svojej politiky. Na Spišiakove slová už stihol reagovať opozičný politik a podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha, ktorý tvrdí, že Progresívne Slovensko Spišiakovými slovami prerazilo všetky dná.

„A čo tak zrušiť trestný čin vraždy, vážené slniečka, veď keby polícia nemusela naháňať vrahov, tak by mala ešte viac času. A čo zrušiť trestný čin znásilnenia? Čo, pán Spišiak? Veď keď nebude trestný čin, tak bude pohoda, veď muži a ženy si môžu sami povedať, či sa im to páči alebo nie. Toto tvrdí Spišiak o drogách! Že však narkoman sa pri vysoko návykovej látke, ktorá mu môže už po prvom užití kompletne zničiť život a ohroziť jeho okolie, môže sám rozhodnúť. Nech sa ide, šialenec, pozrieť na všetky tie mŕtve deti a zničené rodiny, ktoré sa stali obeťou heroínu a iných tvrdých drog,“ reagoval Blaha na Spišiaka.

Skúseností politikov s drogami?

Blaha tvrdí, že s drogami majú mať aj niektorí politici Progresívneho Slovenska. Toto však nie je niečo, čo by bolo potvrdenou informáciou. Na druhej strane, progresívci sa relatívne vrúcnym vzťahom k drogám nikdy netajili.

„Ja chápem, že najväčšie hviezdy Progresívneho Slovenska ako Truban či Poliačik drogy užívali a radi sa tým chvália. Ale že sa Progresívne Slovensko ústami Spišiaka priamo prihlási k legalizácii všetkých drog, to je asi najväčší škandál slovenskej politiky za posledné roky. Treba si to dobre zapamätať – PS chce drogy. Chce chrániť drogových dílerov. Ohrozuje naše deti,“ pokračuje Blaha.

Ľahké vs. ťažké drogy

Blaha pripomína, že existuje rozdiel medzi konope, resp. marihuanou a syntetickými tvrdými drogami. Marihuana je ľahkou drogou, naviac využiteľnou v oblasti zdravotníctva. Je preukázané, že pacientom môže vo forme oleja pomôcť napríklad v prípade onkologických, alebo neurologických ochorení.

„Nie, to nie je nejaká liberálna debatka o jednom jointe marihuany. Toto je obhajoba tvrdých drog – toto je ohrozenie národnej bezpečnosti,“ dodal.

ZDROJ: Telegram Luboš Blaha

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *