12. apríla 2024

Podľa Fiačana sa ÚS riadil spoločenskou objednávkou. Koho je to objednávka, Šimečky ? Kolíkovej ? Karasa ? Čaputovej ?

0

I. Fiačan, by mal okamžite odstúpiť !


👉Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame👈


Ak ste sa I.Fiačan priznali k chybe či zlyhaniu inštitúcie, ktorú vediete a verejnosť považuje túto chybu za veľmi veľkú, nezostáva vám nič iné, iba ODSTÚPIŤ. Je to vec vašej osobnej integrity. Vec cti, vec dobrej výchovy. Ak tak neurobíte, potom sa správate arogantne, neslušne, nemravne.

Vrcholom kvalifikovanosti – I.Fiačan, je dnešné vaše zdôvodnenie, že ste sa novelou TZ a TP zaoberali na základe „spoločenskej objednávky“. -Preboha, počujeme dobre ? Nie na základe zákona, ale na základe spoločenskej objednávky ! Za toto by ste I.Fiačan nemali abdikovať iba na post predsedu US ale aj radového sudcu ÚS. – Už by mal len zaujímalo, kto je na tej spoločenskej objednávke pre váš ÚS podpísaný. Šimečka ? Kolíková ? Karas ? Čaputová ? alebo ich poverenec pán Mazák ?

Dnes ste, I.Fiačan na TB habkali o kadečom. Najmä však o tom, prečo ste prelomili judikačnú prax a pozastavili účinnosť právnej normy, ktorá de iure ešte ani nejestvuje. Vraj tu nešlo o prelomenie praxe ÚS, vraj prípad posudzovania TZ a Trestného poriadku je čosi výnimočné. Ale, ale. Všetky zákony posudzované na ÚS sú svojim spôsobom jedinečné. Lenže nejde o ich jedinečný obsah ,- ide o štandardný prístup pri ich posudzovaní. Ten nesmie byť jedinečný, ale štandardný. Veru tak.

I.Fiačan, dnes ste si v mnohom verejne protirečili. Vlastne z vašich úst nezaznela jedna jediná veta, ktorú by nebolo možné spochybniť. Citovali ste rôzne zákonné normy, no prepáčte, – robili ste tak so svojou veľmi svojskou interpretáciou. Nenáležito. Váš právny názor je jednoducho en bloc riadne posunutý.

Podrobnejšiu analýzu vášho stanoviska prenechávam autorom z iných publicistických formátov. Tu nemám veľa priestoru na rozbor, – jediné čo mi zostáva, je zopakovať záver svojho blogu z 1.3.2024: Pán I.Fiačan odstúpte. Po dnešku je na to ešte viac dôvodov ako pred 5 dňami.

Ozaj – a ešte to vaše stanovisko, -kritický názor predsedu vlády SR /nie na obsah vášho súdneho rozhodnutia ale k postupu úradu, ktorý vediete/ je vraj „nebezpečný“ pre právny štát, -tak toto- práve toto vaše vyhlásenie a nie názor R.Fica, je pre právnu štátnosť SR nebezpečné.

Smutné, ale je to tak.

Autor: medvedar


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *